Anasayfa / Güncel / Cumhuriyet Bayramına dört elle sarıldılar

Cumhuriyet Bayramına dört elle sarıldılar

1

Cumhuriyet Bayramına dört elle sarıldılar

Her yıl Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında geleneksel olarak gerçekleştirilen fener alayı, 93. Yılda da kitlesel bir şekilde gerçekleştirildi. Kutlamalar ile ilgili düşüncelerini aktaran Ülgür Gökhan: “Cumhuriyet’in önemini, özgürlüğün, bağımsızlığın, barışın özlemini duydular, tehlikeyi sezdiler, onun için Cumhuriyet Bayramına dört elle sarıldılar.” diye konuştu.

Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yıl kutlamaları dolayısı ile gerçekleştirilen fener alayı Cumhuriyet Meydanı’nda başlayarak Morabbin Park’ta sona erdi. Fener Alayı yürüyüşüne her yıl olduğu gibi bu yılda soğuğa rağmen binlerce Çanakkaleli vatandaş katıldı. Gerçekleştirilen fener alayı yürüyüşüne Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, CHP Milletvekili Muharrem Erkek, CHP İl Başkanı Nejat Önder ve Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş katıldı. Yürüyüş Morabbin Park’ta gerçekleştirilen havai fişek ve bando konseri ile devam ederken Başkan Gökhan, Cumhuriyet’in 93. Yılı ile ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93’üncü yılını bu yıl Çanakkale’de gerçekten güzel etkinlikler ile kutladık. Bunda herhalde biraz da 15 Temmuz’un da etkisi var diye düşünüyorum. Yani insanlar Cumhuriyet’in önemini, özgürlüğün, bağımsızlığın, barışın özlemini duydular, tehlikeyi sezdiler, onun için Cumhuriyet bayramına dört elle sarıldılar. Sabah başlayan programlardan beri, hatta dün çelenk koyma töreninden beri coşku ile programlar tamamlandı. Sabah gerçekleştirilen resmi geçit, daha sonra öğleden sonraki kordonda yapılan programlar, akşam da resepsiyon. Resepsiyon da kalabalık geçti. Şehit aileleri ve diğer kesimlerden birçok kişi katıldı. Daha da sivilleşmiş bir haldeydi. Halkın daha da fazla katılımı ile gerçekleştirildi.  En son da fener alayını gerçekleştirdik. Biliyorsunuz fener alayı Çanakkale’de her zaman coşku ile geçiyor. Fener alayına neredeyse bütün Çanakkale katılıyor. Sonrasında da havai fişek gösterimizi yaptık. Bando konser veriyor ve hala devam ediyor. Dolayısı ile çok güzel bir kutlama oldu. Umuyorum bundan sonra da 29 Ekim’ler daha da coşku ile kutlanacaktır. Çünkü herkes Cumhuriyetin önemini, manasını anladı ve ona göre tekrar sahiplenme duygusu ile bu sevince ortak olmaya çalışıyor. Tekrar bütün Çanakkaleli hemşerilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. İleride tekrar coşkulu Cumhuriyet bayramı ile görüşmek dileğiyle.” (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Çanakkale ile kan bağımız var”

“Çanakkale ile kan bağımız var” Bir dizi ziyaretlerde bulunma amacıyla Çanakkale’de bulunan Tarsus Belediye Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif