Anasayfa / Eğitim / Cübbesini Kocasakal’ın elinden giydi

Cübbesini Kocasakal’ın elinden giydi

????????????????????????????????????

Cübbesini Kocasakal’ın elinden giydi

Çanakkale Belediyesi Meclis Üyesi Av.Adnan Güler’in biricik oğlu Ömer Atakan Güler, Baro İdari Binada düzenlenen törenle yemin ederek, avukatlığa ilk adımını attı. Güler, avukatlık cübbesini babası Adnan Güler’in, Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan’ın ve ‘Halk Arenası’na katılmak üzere kentimize gelen İstanbul Barosu’nun önceki dönem Başkanı Ümit Kocasakal’ın elinden giydi.

Tören, Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ve İstanbul Barosu’na 3 dönem Başkanlık eden Doç.Dr.Av.Ümit Kocasakal, Yönetim Kurulu Üyeleri, önceki Baro Başkanları Av. Işık İşgüden, Av. Adnan Güler ile çok sayıda avukatın katılımıyla gerçekleşti. Başkan Şarlan, genç avukata ve ailesine yemin töreninde sürpriz yapmak istedi. Kocasakal’ı bir anda karşısında gören aile, şaşkınlığını gizleyemedi.

Güler’in avukatlığa kabul töreninde konuşan Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Atakan’ın iyi bir staj dönemi geçirerek mesleğe dâhil olduğunu ve başarılı bir avukat olacağını belirtti.

Avukatlık yeminini eden Atakan Güler, sonrasında ise Ruhsatını Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’ın elinden aldı. Avukatlık cübbesi yanında stajını yaptığı Baro Başkanı Av.Bülent Şarlan, babası Av.Adnan Güler ve İstanbul Barosu önceki Başkanı Doç.Dr.Av.Ümit Kocasakal tarafından giydirilerek avukatlığa ilk adımını attı.

Törende Av. Ömer Atakan Güler’e, Baro tarafından hazırlanan hediye Av. Adnan Güler, Baro rozeti ise Av. Işık İşgüden tarafından verildi. İşgüden’in avukatlığa ilk adımı atanlara mesleki sorular sorduğu testi de başarıyla geçen Güler, katılımcı avukat, eş dost ve akrabalarından da tam not aldı.

(Haber Merkezi – Günnoş Yıldız)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif