Anasayfa / Güncel / ‘Çanakkale marka bir şehir’

‘Çanakkale marka bir şehir’

1

‘Çanakkale marka bir şehir’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteği ile Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) 26-29 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleşti.

Antalya EXPO Center’daki gerçekleşen fuarın açılışına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, siyasi parti milletvekilleri, ülke genelinden 70 ilden katılımcının yanı sıra yerli ve yabancı çok sayıda konuk, Türkiye Genelinden oda ve borsa Başkanları ve temsilcileri katıldı.

Çanakkale Ticaret Borsası YÖREX’e Çanakkale’nin tanınırlığının artması ve markalaşma sürecine katkı sağlamak amacıyla Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 40 metrekarelik “Çanakkale” standı ile katıldı. Çanakkale Ticaret Borsası’nın temsilen Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Genel Sekreter Sevcan Elver, Deniz Gezer, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Genel Sekreter Hüseyin Çakmak ve üyeler yer aldı. Fuarın açılışında konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de, ekonomiyi büyüten, geliştiren, marka oluşturan ürünlerin ve fikirlerin yöresel ürünlerden çıktığını söyledi. Tüfenkci, “Dünya bir yandan küreselleşiyor, ama bir yandan da yerel olan yöresel olan giderek daha fazla değer kazanıyor” dedi. Yöresel ürünlerin, ekonomik değer haline gelmesi için fuar gibi çalışmaların son derece önemli olduğunu belirten Tüfenkci, Türkiye’nin yöresel ürünler bakımından çok zengin bir ülke olduğunun altını çizdi.

(Haber Merkezi)

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif