Anasayfa / Güncel / En büyük bayram kutlu olsun!

En büyük bayram kutlu olsun!

29-ekim-640x360

Bu yıl 93’üncüsü kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kent protokolü ve siyasi partilerin yöneticileri, birer kutlama mesajları yayınladı.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı; “Aradan geçen 93 yılda Demokrasi, eğitim, sağlık, ekonomi, bilim, kültür alanlarında önemli mesafeler kat eden Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhuriyetin değerlerini daha fazla sahiplenerek Türk Milletinin kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek ve ilelebet payidar kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 93.kuruluş yıldönümünü kutluyorum.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Biliyoruz ki Cumhuriyet, bağımsızlıktır, özgürlüktür, eşitliktir, uygarlaşmadır, akıldır, bilimdir, sanattır, insana ve insanca yaşama dair her şeydir. Özgür, adil ve barış dolu bir gelecek için Cumhuriyete ve faziletlerine olan sarsılmaz inancımla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlarım.”

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan; “Milli tarihimizde sayısız zaferlere imza atmış olan milletimiz yokluk içerisinde verdiği Kurtuluş Savaşı ile Cumhuriyet’i bize armağan etti. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i ve şehitlerimizi bir kez daha anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.”

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek; “Büyük bir savaşta ‘hem sahada hem masada başarı kazanan’, ardından Cumhuriyetimizi bize hediye eden başta Atatürk ve kuruluşta emeği olan tüm kahramanları saygı ve minnetle anıyoruz. Unutulmasın ki “Cumhuriyet vazgeçilmezimizdir!”

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz; “Çeşitli uluslararası çevrelerin güdümünde Cumhuriyete ve onun kazanımlarına saldıranlar bilmelidirler ki, Cumhuriyet Halk Partisi ulusun kaderini tek adamın heves ve ihtiraslarına bırakacak bu düzenlemelere her zeminde karşı çıkmaya ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu değerleri ekseninde, Türk Demokrasi’sini savunmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ulaştığımız Cumhuriyetin 93. yılında halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

Çanakkale Baro Başkanı Bülent Şarlan; “Bu anlamlı günde Cumhuriyet’imizin kurucusu büyük Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Bayramımız kutlu olsun.”

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu; “Eğitim-İş olarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.”

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karadağ, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyete sahip çıkmanın, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmanın, mücadele etmenin, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak sadece belli kesimlerin değil hepimizin müşterek vazifesidir. Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nejat Önder; “Cumhuriyetin en büyük erdemi Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi Yurttaş konumuna yükseltmesidir. Bir milletin şanslı torunları olarak Cumhuriyete sahip çıkmalıyız. Bundan sonra insancıl bir yaşamı bilinçli bir yurttaş olmak, devam ettirmek bizim elimizde onun için Cumhuriyeti bilmek yetmez öğretmek gerek. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 93. Kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar; “Bu çok anlamlı tarihin yıldönümünde, Cumhuriyetin Fazilet olduğu şuuru ile, büyük ve necip milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.”

Çanakkale CHP Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş; “Dünyada emperyalizmin ilk defa yenildiği Çanakkale’den 1915 Ruhunu anlayamamış olanlara da seslenmek istiyoruz; ‘Çanakkale Geçilmedi, Geçilmez.’ Tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor barış ve huzurun ülkemize biran önce egemen olmasını diliyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!”

 

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Saime Çetin Aydoğan; “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere; Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, Çanakkaleli hemşerilerimizin Cumhuriyet bayramını kutluyorum.”

Vatan Partisi Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Sevgi Göztepeli; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, cumhuriyetimizi kurmak, korumak ve kollamak yolunda hayatlarını armağan eden tüm şehitlerimize, bu yüce yolda yaralanan tüm gazilerimize duyduğumuz saygı ve şükranı burada tekrar ediyor, şehitlerimize Tanrıdan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.”

Kalegıda Yönetim Kurulu; “Uygarlık yolunda yürümek ve başarılı olmak, yaşamın şartıdır. Bu yol üzerinde duraklayanlar ya da yol üzerinde ileri değil, geriye bakmak bilgisizliği ve aymazlığında bulunanlar, genel uygarlığın coşkun seli altında boğulmaya mahkûmdur. Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister. Cumhuriyetimizin 93.yıldönümü kutlu olsun.” (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif