Anasayfa / Güncel / Bunlar da Cumhuriyet minikleri

Bunlar da Cumhuriyet minikleri

baskan-gokhan-cocuklarla-beraber-mars-soyledi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri ve törenleri kapsamında, Çanakkale Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevine giderek çocukların bayramını kutladı. Başkan Gökhan, çocuklarla şarkı ve marş söyledi.

Bu yıl Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 93’üncü yılı kutlanıyor. Çocuklar konusunda çok duyarlı olan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Eylül ayında hizmet vermeye başlayan, Çanakkale Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevine giderek buradaki çocukların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını kutladı.

Çocuklarını şarkılı ve marşlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliğine, Başkan Gökhan’ın yanı sıra, eşi Hale Gökhan, Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar veliler ve öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından minik öğrenciler ellerinde Türk Bayrağı sallayarak müzik eşliğinde şarkılar söylediler.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Eşi Hale Gökhan da bazı şarkı ve marşlarda çocuklara eşlik ettiler. Gösterilerden sonra Başkan ve beraberindekiler kreşin sınıflarını gezdi. etkinliklerin sonunda kısa bir açıklama yapan Başkan Gökhan; Belediyemizin kreşinde çocuklarla 29 Ekim kutlaması yaptık. Çocukların bayramlarını bilmesi, anlaması ve kutlaması gerekir. Bu bilince varmaları oldukça önemlidir. Çocukları eğitmeye kreşlerden başlamalıyız. Keşke bütün Türkiye’de böyle olsa. Kentimizde sunduğumuz imkanlarla çocuklarımızın bu fırsatı yakalaması gurur vericidir. Programı hazırlayan öğretmenlerimizi de tebrik ediyorum. Bu vesile ile hepimizin Cumhuriyet Bayramının kutlu olmasını diliyorum” dedi. (Dilek Akşen)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Devlet; Parti Devleti Oluyor!

Devlet Parti Devleti Oluyor! CHP  Çanakkale Milletvekili Adayı Metin Ümit Ural, “Demokrasi, Değişim ve Reform …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif