Anasayfa / Güncel / Bilmek yetmez öğretmek gerekir

Bilmek yetmez öğretmek gerekir

2

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Çanakkale İl Örgütü, Cumhuriyet’in 93. Kuruluş yılında Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni düzenledi.

CHP İl Örgütü her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği çelenk bırakma törenini Cumhuriyet’in 93. Yılında da gerçekleştirdi. Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törene Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Milletvekili Bülent Öz, İl Başkanı Nejat Önder, Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş, yönetim kurulu ve çok sayıda CHP’li vatandaş katıldı. Gerçekleştirilen törenin ardında İl Başkanı Önder tarafından bir konuşma gerçekleştirildi.

Atatürk ve Cumhuriyet değerlerinden örnekler verilen konuşmada Önder, özetle şunları söyledi:

“Mustafa Kemal, Türk milletine çağdaşlığa giden, bilimin ve doğruluğun aydınlattığı, umut dolu, ışıklı bir yol sundu. Yaşamı ile öğütleri ve devrimleri ile büyük bir hazine bıraktı. Bu anlamda ilerlemek Atatürkçü olmakla eş değer bir anlayış olacaktır. Atatürkçü olmak demek, onu anlamak, geçmişe bakıp günümüz için ders almaktır. Atatürkçü olmak, onun fikirlerini öğrenmek, özümsemek, söylediklerini tartışabilecek kadar açık yürekli olmaktır. Atatürkçü olmak demek, vatanını, insanını, kendini sevmek demektir. Atatürkçü olmak demek, ileri gitmek, devrimin ışığını yüreğinde hissetmek demektir. Bir milletin şanslı torunları olarak Cumhuriyete sahip çıkmalıyız. Bundan sonra insancıl bir yaşamı, bilinçli bir yurttaş olmak, devam ettirmek bizim elimizde. Bunun için Cumhuriyeti bilmek yetmez, öğretmek gerekir. Cumhuriyeti anlamak yetmez, anlatmak gerekir. Cumhuriyeti sevmek yetmez, sevdirmek gerekir. Cumhuriyeti yaşamak yetmez, yaşatmak gerekir. Bu duygular ile yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi, yaşasın CHP diyorum”

(Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif