Anasayfa / Güncel / Başkanlar yok yardımcılar görevde

Başkanlar yok yardımcılar görevde

????????????????????????????????????

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Ekim Ayı Olağan Meclis toplantısı önceki gün ÇTSO Kongre Fuar Merkezi toplantı salonunda yapıldı. Meclis toplantısında Meclis Başkanı Osman Okyay’ın yerine Meclis Başkanı Turgay Kılıç toplantı açılışını yaparken, Yönetim Kurulu adına ise İbrahim Gün konuşma yaptı.

Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç; “Ülkemizde son zamanlarda çok sıkıntılı ve üzücü olaylar yaşanmakta. 15 Temmuz darbe girişimi ile ülkemizin ne kadar büyük bir tehlike içine düşmek üzere olduğunu gördük ve bu kalkışma sonrası ülke olarak, toplum olarak, ne kadar olağanüstü bir dönem içinde bulunduğumuzu her gün daha net görüyoruz. Hükümetimizin FETÖ terör örgütüyle mücadelesi aralıksız devam ediyor. Maalesef diğer taraftan terör olayları durmuyor, terör Güneydoğu’dan çıktı ve maalesef bugün Türkiye’nin her yerinde. Türkiye’nin uzun yıllardır en büyük sorunu terördü. Bugün de aynı, terör deyince hepimizin aklına PKK ile mücadele geliyordu. Bugün ise işimiz çok daha zor. PKK’nın yanı sıra yeni düşmanlar da türedi. IŞİD ve FETÖ belası da ortaya çıktı. Bu terör olaylarının 15 Temmuz kalkışması ile beslendiği de alenen ortaya çıkıyor. Hükümetimizin çok ciddi bir mücadele içerisinde olduğunu görüyoruz. 15 Temmuz sonrası kredi notumuzu değiştirmeyen Moody’s, Eylül ayında notumuzu kırdı. İç kalkışma, Fırat Kalkanı, Güneydoğuda canlı bomba, Bombalı saldırılar ekonomiyi sarstı. Ancak, yapısal dönüşüm için duraksamadan çaba göstermek zorundayız. Ekonomimizin çarkları yavaş da olsa dönüyor.

Gençlerimize yönelik daha fazla yerli malı kullanımı ve sağlıklı beslenme konusunda da ülkemizde bir seferberlik başlatıldı. Ülkemiz için bu yaklaşımın önemi önümüzdeki yıllarda daha da artacak ve milli sermayenin büyümesine destek verecektir. Bankaların baskılar doğrultusunda kredi faizlerini düşürmeleri inşaat sektöründe de bir hareketlenme yarattı.

Bütün bu olaylar dünyada en kaygan zeminde var olan turizm sektörünü de olumsuz yönde etkiledi. Terör konusu ile birlikte, seyahat etmekten kaçınmaya devam etmenin ve korkmanın bir çözüm olmadığını da her ortamda anlatmalıyız.

1

Hep birlikte ülkemizin kutuplaştırılması girişimlerine karşı çıkalım istiyorum. Panik yapmadan, çekingenlik içine girmeden, inadına daha yüksek sesle demokratik ve parlamenter rejimi savunalım. Bir karanlık gece yaşadık, sabahında yine aydınlık vardı. Önümüzün de aydınlık olması dileği ile saygılar sunuyorum.”

Yönetim Kurulu adına konuşma yapmak üzere kürsüye gelen ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gün’ün konuşmaya başlamasından kısa bir süre sonra rahatsızlanması sebebiyle konuşmasını tamamlayamadı.

Meclis oturumuna TOBB tarafından hazırlatılan, “DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ, MİLLİ İRADE GÜCÜMÜZ, KARDEŞLİĞİMİZ GELECEĞİMİZ” filmin izlenmesiyle devam edildi.

Ekim ayı Meclis toplantısında, Hesap İnceleme Komisyonunun 2016 yılı Eylül ayına ait raporlarının okunup onaylanmasıyla devam edildi. Raporların Meclis tarafından onaylanmasının ardından gündeme gelebilecek diğer konulara geçildi.

Gündeme gelebilecek diğer konularda, 15 No’lu Meslek Komitesi tarafından Yönetim Kuruluna iletilen “Eceabat Bigalı Köyünde bulunan Atatürk Evi’nin 01.02.2015 tarihi itibari ile kapalı durumdadır. Buraya gelen günlük yerli ve yabancı turistler haklı olarak tepki gösteriyor ve bu konuda birçok sorularla karşılaşılıyor. Bu sorunun giderilmesi için bir an önce tadilatın başlanması gerektiği, Odamızın Seyahat Acenteleri ve Turizm Sektör Komitesi olarak bu konun çözülme ulaştırılması ve Gelibolu Savaşları Tarihi Alan Başkanlığına yazı yazılması” konusu gündeme alındı.

Gündeme gelebilecek diğer konuların son bölümünde, Ezine bölgesine kurulacak olan “Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” konusunda Ezine Gıda İhtisas OSB Müteşebbis Heyetinde Odamızın temsili ile ilgili konu arz edilmesiyle Meclis oturumu sona erdi. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif