Anasayfa / Güncel / Ayvacık’ta Cumhuriyet coşkusu

Ayvacık’ta Cumhuriyet coşkusu

ayvacikta-cumhuriyet-coskusu

Ayvacık’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

Cumhuriyetimizin 93. Yılı kutlamaları 28 Ekim günü Ayvacık’ta Atatürk Kültür Park’ta düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.

Çelenk sunma törenine Ayvacık Kaymakamı Salih Gelgeç, 6. Nike Filo Komutanı ve Garnizon Komutanı Murat Torumtay, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’nin yanı sıra daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Ayvacık Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi: “İstiklal ve özgürlüğümüzün sembolü olmuş Cumhuriyetimizin 93. yıldönümünü gururla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla birlikte tarihte eşine ender rastlanacak bir mücadele vererek, yurdu işgalcilerden kurtardığını ve bu toprakları tekrar vatan haline getirerek 29 Ekim 1923′te ilan ettikleri Cumhuriyet, bugün de aynı ideallere sahip yeni nesillerin omuzlarında yükselmeye devam etmektedir.”

Tören daha sonra Ulu Önder Atatürk ve aziz şehitlerin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra tören son buldu. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif