Anasayfa / Güncel / Toplantının gündemi; Köprü’nün getirecekleri

Toplantının gündemi; Köprü’nün getirecekleri

 

esnaf-odalari-baskanlari-belediye-baskani-gokhan-ile-toplantidaToplantının gündemi; Köprü’nün getirecekleri

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı Oda Başkanları ile Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da katılımıyla birlik hizmet binasında toplantı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Oda Başkanı Mustafa Vurucu; “Her ay düzenli olarak yapmış olduğumuz bu toplantı aramızda bir bilgi alışverişi oluşturma hususunda oldukça önemlidir. Birliğimize bağlı odalar ve belediye başkanımız ile odalarımızın karşılaştığı problemleri çözme noktasında oldukça verimli olan bu toplantıların yasallaşmasını ümit ediyoruz. Biz burada bürokrasiyi aşarak direk konu ile ilgili birimle iletişim içerisinde oluyoruz ve bu da vatandaşın işini kolaylaştırıyor. Çanakkale’mize yapılacak her türlü hizmet için burada bir görüşmeler yapıyoruz. Lapseki, Biga ve Ayvacık ilçeleri de artık esnaf odaları ve yerel yönetim ile toplantılar düzenliyor. Biz burada 20.000’den fazla esnafı temsil ediyoruz. Bu kadar insanın sorunlarını çözmek için çaba harcıyoruz. Bu toplantıların yasal hale gelmesi gerekmektedir. Ayrıca bu vesileyle Cumhuriyet Bayramımızı da en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Ay içerisinde gerçekleşen sıkıntı ve ihtiyaçları çözülmez noktalar gelmeden birlikte çözmek için buradayız. Biz burada ortak aklı bulmaya çalışıyoruz ve bir çözüm sürecine giriyoruz. Bu toplantılar oldukça faydalı oluyor. Bu toplantıların Türkiye genelinde yaygınlaşması lazım. Demokratik idare, ortak akıl ile çözüm süreçleri bunu gerektirir. Biz burada aldığımız kararlar çok daha hızlı ve pratik çözümler getiriyor. Bugün iki önemli gündem maddemiz var. Mali yapılandırmalar, 25 Kasım’a kadar uzatıldı. Bu fırsattan da herkesin faydalanması gerekmektedir. Belediyemizin yapılandırması da aynı şekilde uzatıldı. Kurumların gelir sağlaması ve vatandaşın ödeme kolaylığı açısından bu oldukça önemlidir. Biliyorsunuz ki köprü süreci de başladı. İhalesi tamamlanacak, 18 Mart’ta temel atılacak. Köprü biz Çanakkale için oldukça önemli. Köprünün getireceği artılara esnafımızın hazırlıklı olması gerekmektedir. Köprü yeni bir ulaşım pratiği getireceği için insanlar daha çok bu kente gelecek. Esnafımızın da kendini buna hazırlaması gerekmektedir. Mekan ve sunumlar noktasında esnafımızın yenilenmeye gitmesi gerekmektedir.” dedi.

Köprünün temeli bile atılmadan geçiş ücretinin belirlenmesi noktasında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Bu olağan bir durumdur çünkü ihaleye o geçiş ücreti üzerinden çıkılır. O ücretin altında bir oran verip de yapabilirim diyen kimse ihaleyi o kazanacaktır. O bir tavan ücrettir.  Ben bu ücretin altında ve daha kısa sürede bu işi bitiririm diyen kişi ihaleyi alır.” dedi. (Dilek Akşen)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif