Anasayfa / Manşet / Barışın kadim şehrinden haykırıyoruz

Barışın kadim şehrinden haykırıyoruz

HDP Çanakkale İl Örgütü, Diyarbakır Belediye eşbaşkanalrı Gülten Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınarak haklarında 5 gün kısıtlama kararı verilmesine karşı basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Diyarbakır Belediyesi eşbaşkanları Gülten Kışanak ve Fırat Anlı gözaltına alınarak haklarında 5 gün kısıtlama kararı verilmişti. HDP’li belediye eşbaşkanlarına verilen karara karşı Çanakkale HDP İl örgütü tarafından, patilerinin il binasında bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen açıklamada HDP Çanakkale İl Yönetimi’nde Nusret Kutluay : “Ülkeyi el yordamı ile ve herkese zulüm uygulayarak yönetmeye çalışan iktidarın son numarası Diyarbakır Belediyesi Eş Başkanları Gülten Kışanak ve Fırat Anlı’yı yeniden zindana atmak oldu” diye konuştu.

Yapılan açıklamada konuşan Kutluay, şunları söyledi:

Ülkemizde can yakıcı bir süreçle karşı karşıyayız. Ülkemiz sonu görülmez bir kaosa, içinden kimsenin çıkamayacağı bir bataklığa, kimsenin kazanamayacağı bir bataklığa sürükleniyor.  Bugün aklın ve vicdanın devreden çıktığı bir sürece doğru hızla yol alıyoruz. Kaos freni patlamış bir kamyon gibi korkunç bir hızla önüne geleni yıkıyor ve giderek daha da durdurulamaz bir yol alıyor. Bugüne kadar kaç yuvaya ateş düştü, kaç yürek acı ile kavruldu? Ve daha ne kadarına dayanacak gücümüz var? Ülkeyi el yordamı ile ve herkese zulüm uygulayarak yönetmeye çalışan iktidarın son numarası Diyarbakır Belediyesi Eş Başkanları Gülten Kışanak ve Fırat Anlı’yı yeniden zindana atmak oldu. Zannediyor ki böyle yaparsa halkları yıldırabilir, suskun bir toplum sayesinde Ortadoğu’dan toprak koparabilir. Bugün halkın ezici çoğunluğu ile seçilen yerel yöneticilerimizi içeri alabilirsiniz. Bin bir emek ve adaletle yönettiğimiz belediyelerimize kayyum adı altında sömürge Valileri atayabilirsiniz. Yarın vekillerimizi, yani irademizi zindana atabilirsiniz. Ama bugün Çanakkale’den, üç büyük savaş görmüş, barışın bu kadim şehrinden haykırıyoruz, ‘Asla kazanamayacaksınız’. Sonunda barış kazanacak. Çünkü birleşen halklar yenilmez.” (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif