Anasayfa / Güncel / Asgari ücret ne inecek ne çıkacak

Asgari ücret ne inecek ne çıkacak

bu%cc%88lent-turan

Asgari ücret ne inecek ne çıkacak

Vergi dilimi nedeniyle ücretleri bin 300 TL’nin altına düşen asgari ücretliler için aradaki farkı telafi etmeyi öngören Gelir Vergisi Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Teklife göre her yıl ocak ayında artan asgari ücret bu yıl artmayacak, vergi dilimi dolayısıyla 1300 TL’nin de altına inmeyecek.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan yaptığı açıklamada “Uzun süredir gündemi meşgul eden çok sayıda vatandaşımızı ilgilendiren bir konuyu çözüme kavuşturduk” dedi.

Bekar ve çocuksuz asgari ücretlinin geçim indirimi dahil, 2016 yılı ekim ayında net ücretinin bin 231,08 TL olduğunu hatırlatan Turan, 1300 TL’nin altında kalan 69,91 TL’lik kısmının asgari geçim indirimine ilave edilerek, “1300,99 TL olarak asgari ücretliye ödeneceğini söyledi.

Turan, “1 Kasım seçimleri öncesinde asgari ücretin 1300 TL olması yönünde vatandaşımıza taahhüdümüz vardı. Bunu daha önce gerçekleştirmiştik. Yalnız yılın son üç ayında asgari ücretin vergi diliminden kaynaklı 1300 TL’nin altına düşmesinin önüne geçen yeni bir düzenlemeyi de Meclis’ten geçirdik. Vermiş olduğumuz söz böylelikle herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal vermeden perçinleşmiş oldu. Hayırlı olsun” dedi. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi Adatepe Orta Okulu öğrencileri tarafından Eko Okul Projesi kapsamında atık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.