Anasayfa / Güncel / Mutan’dan toplu cevap

Mutan’dan toplu cevap

2

Mutan’dan toplu cevap

Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan, düzenlendiği bilgilendirme toplantısında kendisini eleştiren AK Partililere toplu cevap verirken, yerel basında yer alan bazı haberlere yer verdi.

Eleştirilere cevap vereceğini ifade eden Mutan, “Altınok belediye başkanı gibi çalışıyor.” haberi için de “Ne yaptı da hak etti belediye başkanlığını veya onun gibi çalışmayı? Ne yaptılar Allah aşkına, 10 sene sonra bir tane kepçe yolladılar çaya. Çayı temizliyorlar yine bizim ricamız üzerine.” diye konuştu.

Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan, AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok’a, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’a hem cevap verdi hem de eleştirilerde bulundu. Altınok’a “Bir kepçe ile belediye başkanı olunmaz” diyen Mutan; AK İl Başkanı Karadağ’ın ise siyasette acemi olduğunu ifade etti. Yeni hastaneye giden yolların hala yapılmadığını belirten Mutan, Kalyon İnşaat’a seslenerek; “Hayır işi sadece cami, okul yaparak olmaz. Hayrına bir yol yapın” dedi.

 “BİR KEPÇE İLE BELEDİYE BAŞKANI OLUNMAZ”

AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok’un verdiği demeçlerin kendisinin emeklerine haksızlık olarak değerlendiren Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan; “Sevgili Altınok, Kepez üzerinde sürekli bir haber servisi yaparak algı yönetmeye çalışıyor. Ne yapmış sevgili Altınok Kepez için? 14 yıl sonra ilk kez bir tane kepçe göndermişler Kepez’e, onla çayı temizliyorlar. Bize geldiklerine kendilerinden rica ettik. Derenin bir an önce ıslah çalışmasının yapılması gerektiğini söyledik. Islah yapsalar ‘Devlet Su İşleri gibi çalışıyorlar’ diyeceğim ama inanın yıllar sonra ilk kez programa zorla dere ıslahını soktuk. Kepez Belediyesi’nde günde 10 tane kepçe çalışıyor. Ayıptır, günahtır, yapmayın. Bu kadar da haksızlık etmesinler, abartmasınlar.”

Mutan konuşmasına şöyle devam etti: “Demek ki bunlar belediyeyi alırlarsa bir kepçe ile belediye başkanı olacaklar. Bunlara bırakıp gitmeyi düşünmüyorum. CHP adına konuşuyorum; inatla çalışmaya, günde 4-5 kepçemiz ile kiraladığımız diğer kepçelerle hizmete devam edeceğiz. Bir kepçe ile Belediye Başkanı gibi çalışıyorum ötesinde buradan Sevgili Altınok’a sesleniyorum; yaptırım gücü olan milletvekilleriniz, Grup Başkanvekiliniz var. Şu derenin ıslahını bir an önce İzmir yoluna kadar hatta daha ötesine kadar yaparlarsa ben kendilerini alkışlarım. Bir kepçe ile bu işi abartmanın bir anlamı yok. Benim yapmış olduğum belediye başkanlığına bir kepçe kadar yok muymuş” dedi.

“KARADAĞ SİYASETTE ACEMİ GALİBA”

İl Başkanı Karadağ ile kavşak görüşmelerine değinen Mutan; “Bu sabah İl Başkanı Yeşim Karadağ ile görüştüm. Şu anda yapılmış olan ve peyzajı devam eden Kepez Kavşağı ile ilgili. Kendi meclis üyelerine sormuş olsaydı hanımefendi öğrenebilirdi. Gerçi meclis üyeleri bana kendisine söylediklerini belirttiler. Kepez Kavşağı yapılsın diye biz meclis olarak yargılama süreçleri geçirdik. Almış olduğumuz belediye meclis kararları ile soruşturmalar geçirdik. Bir mülk sahibinin avukat vekili vardı; AKP’de geçici bir süre ile ilçe başkanlığı yapan… Kendisi o mevkiye Kavşak yapılmasın diyerek mülk sahiplerini de arkasına alarak bizleri mahkemeye verdi. Kavşağı tabi ki devlet yapacak, tutup da kavşağı karayolları yerine ben mi yapacağım? Tam bilmiyorum hanımefendi ne kadar oldu il başkanı olalı ama o kavşak sürecinin hikâyesini öğrenmeyi çok istiyorsa meclis tutanaklarını, kim evet kim hayır oyu verdi kendisine gönderebilirim. Siyasi irademiz kavşağın arkasında durmasaydı o kavşak oraya yapılamaz, hastaneye giden yol yapılamazdı. Hanım efendi siyaset yapmayı bilmiyor. Bilmiyorsa öğrensin.” dedi.

“O HASTANE İL BÖLGE HASTANESİDİR”

Yeni yapılan Çanakkale Devlet Hastanesi’ne giden yolun bir an önce yapılmasını isteyen Mutan, Kalyon İnşaat yetkililerine seslenerek “O hastane Kepez’in değil, Ayşe’nin Fatma’nın hastanesi de değil. O hastane Yenice’nin, Biga’nın, Çan’ın tüm Çanakkale’nin hastanesidir. İl bölge hastanesidir.  Bugün yine yazısını yazdırıyorum; firma yetkilileri ile de görüştüm. Buraya bir hayır işleyin dedik. Hayır işi sadece cami yapmakla, okul yapmakla olmaz, yol yaparak da hayır işleyebilirsiniz. Bir hayır işi yapın dedik; İntepe viyadükünün oraya 50 fidan diktiler orman diyerek. 50 fidanın 49’u kurudu orada. Bu yolu yapın hayır işleyin, 3-3,5 milyon liralık bir iş. Çanakkale’yi yediniz bitirdiniz; kavşakları, duble yolları, bilmem neyi hep Kalyon inşaat yaptı. Hayrına bir yol yapsanız ölür müsünüz?”

“BU CENAZEYİ HEP BİRLİKTE KALDIRACAĞIZ”

Yeni hastaneye giden yolların yapılmaması nedeniyle Hastane açılışının 18 Mart tarihine yetişemeyeceğini savunan Ömer Faruk Mutan; “İl Özel İdaresi bütçesi belli. Bu cenazeyi hep birlikte kaldırmak zorundayız. Milletvekili Ayhan Gider ve İl Başkanı Yeşim Karadağ ile de bu konuları konuştum. Siyasi iradesiniz, 18 Mart tarihine hastaneyi yetiştirip açmak istiyorsunuz ama bu hastanenin yolu benim babamın yolu mu? 18 Mart olmazsa belki bir dahaki seneye olur. Ortada kaynak yok, bütçeden kaynak ayıracaksınız, çıkartacaksınız filan derken; bu seneye yetişmez belki seneye olur. Hayır işi sadece cami yapmak mıdır? Okul yapmak mıdır? Hayır için yol yapın kardeşim. İlle para mı kazanmak lazım arkadaşlar? Sinekten yağ çıkartır gibi hesap kitap yapıyorlar” dedi.

Konuşmasının sonunda Kepez Belde Başkanı Alper Altınok ve İl Başkanı Yeşim Karadağ’a seslenen Ömer Faruk Mutan; “Benim üzerimden veya yaptığımız hizmetler üzerinden prim yapmaya kalkışmasınlar” uyarısında bulundu. Mutan; “ÇOMÜ’nün önündeki köprüye asmışlar ‘Hâkimiyet Milletindir’ yazmışlar altına da AKP İl Başkanlığı diye imza atmışlar. Kamu tesis ve binalarına siyasi partilerin bu tür yaftaları, pankartları, afişleri asılamaz. Milletin parası ile yapılan şeylerden övünebilirsiniz ama getirip oraya asamazsınız.

“MUTAN’A VURARAK PRİM YAPAMAZSINIZ”

Yeşim Karadağ’ın bir demecinde ‘Kepez Bıraktığımız gibi’ söylemine de yanıt veren Ömer Faruk Mutan; “Siyaseten acemi hanımefendi. Bana vurarak Kepez’de prim yapamazsınız. Bana da haksızlık etmesinler; benim yaptıklarımı pazarlarlar ise ‘Bunlardan daha iyisini yapacağız’ derlerlerse prim yapabilirler. Şimdi kalkıp ‘Kepez bizim bıraktığımız gibi’ derseniz, öyle değil. Yiğidi öldürsünler ama hakkını da yemesinler. Benim de hakkımı yemesinler. Bir dahaki dönem Belediye Başkanlığına aday olmayacağım ama meydanı boş bulmuş gibi davranıyorlar. 2,5 yıl daha burada olduğumu unutmasınlar. Kepez’i nasıl bırakmıştınız? İsterlerse o günleri konuşalım. Buradan Sevgili Alper’e de sesleniyorum; başkasının kulvarına girerseniz bu fauldür. Daha dikkat ederse mutlu olurum. Kepez’de sadece CHP’li değil tüm partilerden insanlar yaşıyor. Eğer siz ‘Kepez Bizim Bıraktığımız gibi’ derseniz ve Kepez’i bıraktığın hal vatandaşın aklına gelirse; size hiç yanaşmazlar haberiniz olsun. Çünkü siz bıraktığınızda vatandaş bize ‘gel’ dedi. Bütün aday adaylarına tüyo vereyim; Ömer Faruk Mutan’ı iterek, kakarak prim yapamazsınız. Acemi olabilirsiniz; yalan yanlış söylemlerle, geçmişi de hatırlatırsanız, üstüne bir de bana vurarak filan seçim kazanamazsınız” dedi.

HALK ARENASI BU HAFTA KEPEZ’DE

Araştırmacı-Gazeteci Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası’na tüm Çanakkale ve Kepez halkını davet eden Başkan Mutan; “Gazeteci Sedef Kabaş’ın, “Halkın Avukatı Murat Ergün’ün” ve “İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal’ın” konuk olarak katılacağı Halk Arenası programı, geçtiğimiz Cuma günü hizmete giren Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkez’inde 28 Ekim Akşamı saat 21.00’da gerçekleşecek. Etkinliğe tüm halkımızı davet ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif