Anasayfa / Güncel / Büyükelçi’den Çanakkale övgüsü

Büyükelçi’den Çanakkale övgüsü

dsc_0120Büyükelçi’den Çanakkale övgüsü

Yeni Zelanda Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Ergin, yeni görev yerine gitmeden önce Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, Çanakkale’de olmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Büyükelçi Ahmet Ergin; “15 Kasım’da yeni görev yerim olan Yeni Zelanda’da olacağım. Görev yerime gitmeden önce Çanakkale’min havasını ciğerlerime doldurmak, ağzımdan çıkacak her kelimeyi bu hava ile sarf etmek istedim Türkiye’nin dünya üzerindeki en uzak misyonunda görevlendirildim. Çanakkale iki ülke arasındaki dostluğun kilit taşı olan bir anıt şehirdir. O sebeple burada olmak benim için gurur verici. Sizleri de bu vesile ile ziyaret etmek istedim. Buradan da Tarihi Alan Başkanlığı’nı ziyaret edeceğim” dedi.

Büyükelçi Ergin’e yeni görevinde başarılar dileyen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Yeni Zelanda, Avustralya ve Türkiye arasındaki savaştan doğan dostluğun dünya üzerinde başka bir örneği yoktur.  Savaşın bizi birbirimize dost etmesi her daim barışı hedefleyen Mustafa Kemal Atatürk’ün yüksek dehası ve devlet adamlığının mükemmel bir sonucudur. Onu öldürmeye teşebbüs eden her millet için kullandığı olumlu tutum ve davranışlar hepimize örnek olacak niteliktedir. Şafak Pavey’in Yeni Zelanda’da bir kardeş kent girişimi mevcut. Sizi her türlü gelişmeden haberdar edeceğim” dedi. (Dilek Akşen)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif