Anasayfa / Güncel / Başkan Karadağ’dan ‘Başkanlık sistemi’ açıklaması

Başkan Karadağ’dan ‘Başkanlık sistemi’ açıklaması

baskan-karadagdan-baskanlik-sistemi-aciklamasi

Başkan Karadağ’dan ‘Başkanlık sistemi’ açıklaması

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ son günlerde gündemde olan Başkanlık Sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Karadağ; “Başkanlık sistemi veya adına sistem değişikliği diyin konu zaten uzun süredir partimizin gündeminde olan bir konudur. Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin gündeme getirmesi ile tartışmalar tekrar alevlenmiştir. Ülkemizde bir sistem sorunu mevcut olup yaşanan bu sistem sorununun ülkemizde sorun ve sıkıntıları sebep olduğu apaçık ortadadır. Biz AK Parti olarak milletin sesinin, beklentilerinin, millet siyasetinin ve hissiyatının güzergahını belirleme gayreti gösteriyoruz” dedi.

Parlamenter sistemden taviz verilmeden ülkemize en uygun sistem hakkında her kesim ile görüştüklerini ve bu konuda çok hassas davrandıklarını ifade eden Karadağ; “Önümüzdeki günlerde Türkiye’nin geleceği adına pek çok kritik adım atılması kuvvetle muhtemel olup atılacak olan bu adımlarda milletin hakemliğine gidilmesinden başka doğal olan bir yol bulunmamaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi partisini özellikle bu süreçte takındığı tutum için bir kez daha tebrik ediyorum .Ülke menfaatine olan her konuda MHP lideri Devlet Bahçeli çözümden yana tavır alıp ülke çıkarlarına uygun hareket etmektedir. Meclis’imiz ister 367, ister 330 ile Anayasa değişikliğini onasın, her halükarda son kararı millete götürmek gibi bir düşünceleri olduğunu belirten Karadağ ‘Milletten korkmayalım. Millet her şeyin en iyisini yapar. Bugüne kadar yaşadığımız krizleri nasıl en güzel şekilde millet çözdüyse bu sorunu da yine millet çözecektir ”dedi.

İl Başkanı Karadağ,  teklifin sadece AK Parti’nin değil, bütün partilerin gündeminde olduğunu belirterek meclise gelecek kanun teklifinin önümüzdeki günlerde netleşeceğini sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Çanakkale ile kan bağımız var”

“Çanakkale ile kan bağımız var” Bir dizi ziyaretlerde bulunma amacıyla Çanakkale’de bulunan Tarsus Belediye Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif