Anasayfa / Eğitim / Gülenyüz Sınıfından Gülümseten Çalışma

Gülenyüz Sınıfından Gülümseten Çalışma

img_3578Gülenyüz Sınıfından Gülümseten Çalışma

Bigalı Mehmet Çavuş Anaokulu Gülenyüz sınıfının minik öğrencileri 4 Ekim Dünya Hayvanlar Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza attılar. Gülenyüz sınıfı öğretmeni Selda Çelik ile sohbet eden minikler havaların soğumasıyla birlikte sokak hayvanlarının üşüyeceğini söylediler. Bunun üzerine öğretmenleriyle kafa kafaya veren minikler, sokak hayvanlarına barınak yapmak istediler. Aileleri ile birlikte hangi hayvan için barınak yapmak istediklerine karar veren minikler hafta sonu çalıştılar. Okulun ilk iş günü sokak hayvanları için yaptıkları korunakları okula ulaştıran aileler minikleri çok mutlu etti. Minikler okuldaki sunumun ardından korunakları parklara yerleştirmek istediler.

Amaçlarını ‘Sokak hayvanlarına daha rahat bir yaşam alanı oluşturmak’ olarak açıklayan Gülenyüz sınıf öğretmeni Selda Çelik; “Bu korunakları parklara yerleştirerek diğer insanlarda da hayvanları koruma bilincini oluşturmak ve sokak hayvanları için korunak yapma fikrini yaymak istedik” dedi.

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın da bu projeden haber olmasıyla Çınarlık tesislerinin içinde yer alan Biga Belediyesi Halk Bahçesi içinde hayvanlar için korunakların yerleştirilmesine karar verildi. Minik öğrenciler ve aileleri; Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın katılımıyla hayvan korunakları yerleştirildi. Okul Müdürü Muradiye Yazan, Gülenyüz sınıf öğretmeni Selda Çelik de etkinlikte yer aldı. Etkinliğin ardından aileler ile birlikte sohbet eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, aileleri dinledi, istekleri not aldı. Minik öğrencilere de teşekkür eden Başkan Işık; “Çok güzel bir etkinliğe imza attınız. Bu yaşta bu bilinçle hareket ederseniz, biz geleceğimizi sizlere güvenle emanet edebiliriz” dedi.

Minikler etkinliğin ardından Halk Bahçesi’nde yer alan çocuk parkında doyasıya eğlendiler.

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hurda Araç Yandı

Hurda Araç Yandı Biga’da Sanayi Sitesinde park halindeki hurda araç yandı.  Sanayi sitesinde park halindeki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.