Anasayfa / Güncel / Devlet Hastanesinden Diyabet Eğitimi

Devlet Hastanesinden Diyabet Eğitimi

dsc_0029Devlet Hastanesinden Diyabet Eğitimi

Diyabet hastalarının uyumu ve bilincinin artırılması amacıyla Sağlık Bakanlığının Türkiye Diyabet Programı kapsamında tüm Türkiye’de başlattığı diyabet okulu kaldığı yerden devam ediyor. Çanakkale Devlet Hastanesi Diyabet Polikliniği koordinatörlüğünde yürütülen “Diyabet Okulu”nda Diyabet Eğitim Hemşiresi, Diyetisyen, Fizyoterapist tarafından eğitimler veriliyor.

2 Hafta, haftada 2 gün sürecek şekilde periyotlar halinde devam edecek olan diyabet okulu için açıklamada ve çağrıda bulunan Diyabet Eğitim Hemşireleri Serap Yasa ve Emine Şen“Diyabet tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe artan kronik bir hastalıktır. Diyabetin yönetiminde hasta eğitimleri son derece önem taşır. Okulumuzda Diyabet nedir? Beslenme ve Egzersiz, İlaç ve İnsülin tedavisi, Diyabetin sebep olduğu sağlık sorunları nasıl önlenebilir eğitimlerine yer veriliyor. Eğitimlerimiz 2 hafta süresince haftada 2 gün şeklinde verilecek. Eğitim sonunda ise katılımcılara Sağlık Bakanlığı onaylı Diyabet Okulu diploması da verilecektir. Tüm diyabetlileri okulumuza davet ediyoruz” dedi.(Haber Merkezi)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif