Anasayfa / Güncel / Pazar yerine dikkat

Pazar yerine dikkat

1

Pazar yerine dikkat

Kent merkezindeki Pazar yerinde hemen her hafta yaşanan yankesicilik olaylarında ne yapacağını bilemeyen vatandaş, soluğu zabıta amirliğinde alıyor.

Salı, Cuma ve Pazar günleri kurulan semt pazarında en büyük yoğunluk Cuma günleri yaşanıyor. Kalabalığın en yoğun olduğu Cuma Pazarı sırasında ise çok fazla yankesicilik ve hırsızlık olayı yaşandığını belirten Zabıta Ekipleri pazarda kol geziyor. Tüm önlem ve uyarılara rağmen yaşanan bu adli suç karşısında direk zabıta amirliğine gelen vatandaşın vakit kaybettiğini söyleyen ekipler, adli suçlara işlendikten sonra müdahale yetkilerinin olmadığını, bu tür suçlarla karşılaşan vatandaşların vakit kaybetmeden emniyet birimlerine başvurmaları gerektiğini bildirdi. Zabıta Ekiplerinin sadece Pazar yerinde asayişi sağlamak ve olay anında müdahale yetkisi olduğunu bilmeyen vatandaşlar ise mağdur oluyor. (Dilek Akşen)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Çanakkale ile kan bağımız var”

“Çanakkale ile kan bağımız var” Bir dizi ziyaretlerde bulunma amacıyla Çanakkale’de bulunan Tarsus Belediye Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif