Anasayfa / Güncel / Fotoğraflarla ‘Duvar’ sergisi

Fotoğraflarla ‘Duvar’ sergisi

1

Fotoğraflarla ‘Duvar’ sergisi

Çanakkale’nin en iddialı öğrenci konsept mekanlarından Duvar Bar’ın müdavimlerinden fotoğrafçı Ali Diker’in,  kuruluşundan bu yana belgelediği Duvar Bar fotoğrafları Duvar Bar sergisi oldu.

Çanakkale’nin en iddialı öğrenci mekanlarından Duvar Bar’ı kurulduğu günden bu yana fotoğrafları ile belgeleyen Ali Diker’in belgesel niteliğindeki fotoğrafları, Duvar Bar duvarlarında sergi olarak sunuldu. Duvar Bar’ın Çanakkale’de kültür oluşturmaya çalışan tek mekan olduğunu ifade eden Diker, böyle bir mekanda kuruluşundan bu yana geçen süreçleri takip etme şansı olduğu için memnuniyetini ifade etti. Diker, kendisine duvarda böyle bir yer verdiği için Duvar Bar işletmecisi Ümit Olğun’a da teşekkürlerini iletti.

OLĞUN’A YER VERDİĞİ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Diker, gerçekleştirilen sergide düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Duvar Bar ilk açıldığından bu yana burada geçen bütün süreçlerini takip etme şansım oldu. Fakat böyle bir belgesel projesi yapayım diye bir düşüncem hiç olmadı. Burası İstanbul’un ve Anadolu’nun çeşitli semtlerinden gelen öğrencilerin mabedi şeklinde bir mekân. Bunca zaman boyunca fotoğraf makinem yanımdayken sadece anı belgelemek amacı ve dürtüsü ile çektim. Fotoğraf eskiden lüks bir uğraştı ama artık olay tamamen demokratikleşti. Herkes her şeyin fotoğrafını çekebilir. Bir yerde benim de yaptığım buydu. Makine yanımdayken eşi dostu çektim. Açıkçası buranın Çanakkale’de gerçek anlamda bir kültür oluşturmaya çalışan tek mekan olduğuna inanıyorum. Bu kültüre bu fotoğraflarla hizmet ettiğime inanıyorum. Bunun dışında Ümit abiye bizim yanımızda olduğu ve bu duvarda bana yer verdiği için çok teşekkür ederim. (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Çanakkale ile kan bağımız var”

“Çanakkale ile kan bağımız var” Bir dizi ziyaretlerde bulunma amacıyla Çanakkale’de bulunan Tarsus Belediye Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif