Anasayfa / Eğitim / ‘En büyük yatırım insana yapılandır’

‘En büyük yatırım insana yapılandır’

1

‘En büyük yatırım insana yapılandır’

Çanakkale Ticaret Borsası İlkokulunu ziyaret eden ÇTB Başkan Yardımcısı Salamon Halyo, okulun fiziki altyapısını inceleyerek öncelikli ihtiyaçlar hakkında bilgiler aldı.

Okul Müdürü Suat Ürüt ve Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşen Başkan Yardımcısı Salamon Halyo, okulun fiziki altyapısını inceleyerek öncelikli ihtiyaçları ve yapılması gerekenler hakkında bilgiler aldı. Halyo, “Öncelikle Yeni bir eğitim öğretim yılına başladığımız bu günlerde öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Huzurlu, güvenli ve kardeşlik ortamı içinde geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Salamon Halyo konuşmasının devamında, “Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Milletlerin en önemli yatırımı, en büyük kazancı insana yapılan yatırımdır. Gelecek nesillere yapılan yatırımdır. Eğitime, öğretime yapılan yatırımdır. Amacımız Borsamız okulunda eğitim öğretimini tamamlayan öğrencilerimizin kendi ayakları üzerinde dik ve sağlam durabilen yetişkinler olarak geleceğe güvenle adım atmaları.. Bu gayemizin gerçekleşebilmesi için Çanakkale Ticaret Borsası olarak okulumuza her zaman destek olmaya çalışmaktayız. Gerek donanımsal gereksinimler, gerekse eğitim açısından yapılması gereken ne varsa yerine getirmeye, öğrencilerimizin eğitimi için en uygun eğitim ortamlarını sağlamaya imkânlarımız ölçüsünde gayret etmekteyiz.” ifadelerine yer verdi.

Borsa Başkan yardımcısı Halyo, son olarak eğitim ve öğretimde kalitenin arttırılması adına özveri içinde görev yapan Başta Okul Müdürü Suat Ürüt olmak üzere tüm öğretmenlere ve okul aile birliği yönetimine çok teşekkür etti. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif