Anasayfa / Güncel / Kış gelmeden iptaller başladı

Kış gelmeden iptaller başladı

mans%cc%a7et-foto

Kış gelmeden iptaller başladı

Havaların ani soğuması ve rüzgarın şiddetini artırmasıyla birlikte boğaz ve ada hattında çalışan feribotların arızaları ve seferin iptal olması yeniden kamuoyunun gündemine oturdu. Her fırsatta 7 ayda 4,3 Milyon TL kâr ettiğini iddia eden GESTAŞ’ın kiraladığı tüm feribotların ilk rüzgarlı havada arıza yapması vatandaşı çileden çıkarttı. Ada seferlerinde ise daha kış gelmeden iptaller başladı.

GESTAŞ A.Ş., şikayet edildiği ve bu nedenle sefer yapamadığı öğrenilen Ezine isimli arabalı vapurunu bir haftadır Eceabat İskelesi’nde bağlı tutuyor. Şirketten özürlü hizmet alan vatandaşlar, gemilerin eski olması ve düzenli bakımı yapılmaması sebebiyle sık sık arıza yaparak yolcuları boğazın ortasında bekleten, limana yanaşırken güçlük çeken, daha da vahimi dümeni kilitlenen feribotları şikayet ediyor. Düzenli balkımı yapılmayan feribotlardan biri de Avşa Adası… Pek yakında kentimizden ayrılacağı ileri sürülen feribot ise şimdilerde Çanakkale İskelesi’nde bağlı tutuluyor.

Bilindiği üzere Ezine isimli feribot, geçtiğimiz aylarda bir geminin önüne geçtiği için büyük bir kaza atlatmış, yolcular ise bu kazayı ciddi bir yara almadan atlatmıştı. Avşa Adası da aynı şekilde boğazın ortasındayken dümeni kilitlendiği için ilerleyemeden üç tur atmış, boğazdan geçen bir geminin olmaması şans olarak değerlendirilmişti. Tüm eski ve arızalı feribotlarını boğaz hattında kullanarak insan canını hiçe saymasına, vatandaşlar tepki gösteriyor. Vatandaşın sesini duymayan GESTAŞ’a, can kaybı yaşanmadan önlem almayacağı eleştirilerinde bulunuldu. (Eylem Gözeldere)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif