Anasayfa / Güncel / Futsaldan harika performans

Futsaldan harika performans

futsaldan-harika-performans-2

Futsaldan harika performans

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında 1915 Çanakkale Spor Kulübü Görme Engelliler Futsal takımı ile Çanakkale Bogazgücü Masterler futbol takımı arasında empati ve farkındalık maçı gerçekleştirildi. Maça görme engellilerin performansı damga vurdu.

10-16 ekim tarihlerinde Amatör Spor Haftası kapsamında yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle tamamlandı. Bu etkinliklerden ilgi çeken biri de görme engelliler ile Masterler’ın müsabakası oldu. Amatör Spor Haftası içerisinde yer alan 15 Ekim Dünya Görme Engelliler ve Güvenlik günü olması nedeni ile 1915 Çanakkale Spor Kulübünün Çanakkale’nin ilk ve tek görme engelliler futsal takımı ile Çanakkale Bogazgücü Masterler Futbol takımı  Çanakkale Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş ile Çanakkale Görme engelliler Spor il temsilcisi Akif Telli’nin organize ettiği ve 18 Mart sentetik sahada gerçekleştirilen maçta Masterler ve Görme engelli sporcuların yanı sıra Çanakkale Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü  Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş Çanakkale Halk Sağlığı müdürlüğü Müdür Yardımcısı Dr.Cafer Yılmaz Çanakkale Halk Sağlığı müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Dr Yakup Kavaz, Çanakkale Görme engelliler Spor il temsilcisi Akif Telli ve spor severlerin katılımı ile gerçekleşen maçta görme engelli sporcuların performansı damga vurdu konu ile ilgili açıklama yapan İl Temsilcisi Akif Telli,  “Uzun süredir engelliler camiası içerisinde çeşitli görevlerde bulundum ve son 3 yıldır da Çanakkale Görme Engelliler spor il temsilciliğini yürütmekteyim. Futsal takımımızın bağlı olduğu kulüp henüz bir buçuk yıllık bir kuruluş olmasına rağmen ciddi performans göstererek tüm branşlarda kadrolaşmasını tamamlamış ve Çanakkale’nin ilk görme engelliler B2B3 Futsal takımını oluşturmuştur. Bu takım 2-8 Ağustos 2016 tarihlerinde Türkiye Görme engelliler spor federasyonun 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve Aksaray ilinde düzenlenen B2B3 Görme engelliler futsal yükselme ligine katılarak  Ligde yer alan 16  takım arasında 5. Sırada tamamlamıştır.tüm spor branşlarında olduğu gibi takımımızda maddi zorluklara rağmen bu başarıyı elde etmiş ve faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Sponsorluk destekleri artıkça takımın daha iyi yerlere  geleceğine inancımız tam şeklinde konuşan telli bizlere destek veren başta spor il müdürümüz Nüammer Uslu ve Şube Müdürü Sedat Bektaş beye ve Çanakkale Halk Sağlığı müdürlüğü Müdür Yardımcısı  Dr Cafer Yılmaz, Çanakkale Halk Sağlığı müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Dr Yakup Kavaz‘a Memur-Sen sendikasına  bizlere desteğini esirgemeyen tüm Çanakkale halkına teşekkür ederiz.” dedi. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Çanakkale ile kan bağımız var”

“Çanakkale ile kan bağımız var” Bir dizi ziyaretlerde bulunma amacıyla Çanakkale’de bulunan Tarsus Belediye Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif