Anasayfa / Eğitim / ÇOMÜ’ye iki müjde

ÇOMÜ’ye iki müjde

1

ÇOMÜ’ye iki müjde

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Yenilenebilir Enerji Kaynakları üzerine yapmış olduğu çalışmalar somut sonuçlar vermeye başladı. Hali hazırda Yenilenebilir Enerji Kaynakları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin ÇOMÜ bünyesinde yürüttüğü çalışmalar sürüyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİ

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Meclis’te misafirleri Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer ve Dekanlara müjdeyi verdi. Üniversite’nin Rüzgar Enerji Santrali ve Anafartalar Kampüsü ile ilgili iki talep için olumlu süreci anlatan Turan “Büyüyen ve nüfusu çoğalan üniversitemizin geçmiş yıllara kıyasla artan tüketimi, Çanakkale’nin yenilenebilir enerjideki potansiyeli ile birlikte değerlendirildiğinde üniversitemiz isabetli çalışmalar sonucu öncelikli olarak 3 adet rüzgar tribünü kurulması projesini nihayete erdirdik” dedi.

2017 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

Turan, “Kalkınma Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde “yeşil kampüs, çevreci üniversite” anlayışının hakkını vermek adına Rüzgar Enerji Santrali kurulumu projesi Kalkınma Bakanlığımızın 2017 yılı yatırım programına alınacaktır. Artık üniversitemiz kendi elektriğini kendisi üretecek. Üç rüzgar tribünü ile Üniversitemizin merkez ve ilçelerdeki bütün elektrik tüketimini karşılayacak şekilde üretim gerçekleşmiş olacak. Ayrıca Anafartalar Kampüsü’ndeki 20 bin metrekare derslik inşaatının dışında 15 bin metrekare içerisinde Konservatuar binası ve Konferans salonu için de proje Kalkınma Bakanlığı tarafından 2017 yatırım programına alındı. Özellikle Konferans salonundan tüm halkımız istifade edebilecek. Üniversitemize, Çanakkalemize hayırlı olsun. Emeği geçen Rektörümüze, ekibine ve süreci özellikle takip edip sonuçlandıran Kalkınma Bakanımız Lütfü Elvan’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif