Anasayfa / Güncel / Vali Tavlı: “Sorunları bize bildirin”

Vali Tavlı: “Sorunları bize bildirin”

1Vali Tavlı: “Sorunları bize bildirin”

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın ilk kez başkanlık yapacağı İl Koordinasyon Kurulu 3. Dönem Değerlendirme Toplantısı, İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Belediye Başkanları, Daire Müdürleri ve Kaymakamlar, katıldığı toplantıda 2016 yılı içerisinde projesi biten, ihalesi devam eden ve planlama aşamasında olan yatırımlar kapsamında Daire Müdürleri tarafından bilgilendirme ve koordinasyon amaçlı sunum gerçekleştirdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Vali Orhan Tavlı yaptı. Tavlı; “2016 yılı yatırımlarının son dönemine girmiş bulunmaktayız. Amir ve yetkililerin ayrıca ilçelerde Kaymakamların programlı her işi sıkı takip etmesi gerekmektedir. Kuruluşlar her zaman işbirliği ve iletişim içerisinde olmalıdır. Karşılaşılan sorunların bir sonraki toplantı dönemi beklenmeksizin Valiliğimize bildirilmesi gerekmektedir” dedi.

27 YENİ GÖLET

Devlet Su İşleri 25. Bölge Müdürlüğü Erol Şenöz;  Orman ve Su İşleri Bakanlığı ‘1071 Gölet Projesi’ kapsamında Çanakkale ili olarak 2019 sonuna kadar 27 adet gölet yapmayı taahhüt ettiğini ifade ederken; “Bunlardan 7 adeti inşa aşamasında, 14 adeti proje aşamasında 6 tanesi de planlama aşamasında” diyerek bilgilendirme yaptı.

TRAFOLARA YER BULUNAMIYOR

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Havalanı’nın yakınında bulunan trafonun taşınması hususunda TEİAŞ 2. İletim Tesis Müdürlüğü’nden bilgi almak istedi. Müdürlük yetkilisi; “Konuyla ilgili ödenek, 3 yıl önce kurumumuza geldi. Mevcut trafo merkezinin ömrünü tamamlaması ve havaalanına yakın olması sebebiyle şehir içinden çıkarılması söz konusu idi. Üç yıldır yeni trafo merkezine yer bulma uğraşı içerisindeyiz. Özbek ovasında bir yer belirlenmişti; ödenek de hazır ancak UEDAŞ olumlu görüş sunamadı. Çünkü trafoların şehir merkezlerinden çok uzakta olmaması gerekiyor. Kalabaklı Köyü’nün 300 400 metre kadar dışında bir yer tespit edildi ancak 25 Kamu Kurumundan görüş alımı aşamasındayız.” dedi.

Vali Tavlı’nın yetkiliden, konu ile ilgili bilgilendirme yapmasını istemesinin ardından olumlu görüş verildikten sonra 1,5 senelik bir süreçte işlemin gerçekleşeceği bilgisi paylaşıldı. (Dilek Akşen)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif