Anasayfa / Güncel / Roman Derneği’nden 6 bin adet aşure

Roman Derneği’nden 6 bin adet aşure

roman-derneginden-6-bin-adet-asure-1Roman Derneği’nden 6 bin adet aşure

Çanakkale Selanik Romanları Sosyal Yardımlaşma Ve Kültür Derneği tarafında her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen aşure dağıtımı gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Demir Kaykaç, her yıl aşure dağıtımı gerçekleştirdiklerini ve bu yıl Çanakkale’nin farklı mahallelerinde 6 bin adet aşure dağıtımı yaptıklarını söyledi. Dernek olarak aynı zamanda durumu olmayan çocuklara mont, ayakkabı gibi belirli yardımlar yaptıklarını ifade eden Kaykaç, ihtiyacı olan vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştıklarının altını çizdi.

Kaykaç; “Her sene yaptığımız gibi bu sene de 6 bin adet aşure dağıttık. Dörtyol, Kurşunlu, Atatürk Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Fevzi Paşa Mahallesi, Köprübaşı ve cenazeler olmak üzere birçok yerde aşure dağıtımı gerçekleştirdik. Geçen dönem burada pilav dağıttık. Bunlar hep şehitlerimizin ruhuna vasıl olması ile Romanlar Derneği olarak gerekli sponsorları buluyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bize aşure konusunda yardımcı oldu.  6 Bin kişilik aşure dağıtıyoruz. Bu şekilde vatandaşlarımıza yardımcı olmaya ve hizmet vermeye devam edeceğiz. Dernek bünyesinde yaptıklarımız bunlar. Geçen senede bin çift ayakkabı, bin tanede mont ihtiyaç sahibi çocuklarımıza dağıttık. Camilerde pilav ve mevlit yapıyoruz. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.  (H. Ayşe İrim)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif