Anasayfa / Güncel / Kentli çocuklar gönüllerince eğleniyor

Kentli çocuklar gönüllerince eğleniyor

1

Çanakkale Belediyesi düzenlediği kültür etkinlikleriyle kentte farklı yaş ve beğenilere hizmet sunarken çocukları unutmuyor.

Geçtiğimiz hafta sonu İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde sahnelenen “Balon Kukla Show”  adlı oyunun ardından Çanakkale Belediyesi Sosyal Yaşam Evleri 3-10 yaş grubu katılımcıları, Balon Katlama Atölyesinde bir araya geldi.

ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde Küçük tiyatroseverler için “Balon Kukla Show” isimli çocuk oyunu sahnelendi. Balon kuklalar ile sahnelenen oyunda, kahraman şövalyenin, güzel prensesi cadının elinden kurtarması müzikler ve danslar eşliğinde anlatıldı. Çocukları da oyunun içine katarak interaktif bir oyun sahneleyen Balon Kukla Tiyatrosu’na çocuklar büyük ilgi gösterdi. Büyük beğeni ile oyunu izleyen çocuklar, oyunun sonunda sahneye çıkarak balon kuklalar ile fotoğraf çekilmeyi ihmal etmedi.

SOSYAL YAŞAM EVLERİNDE KUKLA BALONLAR

Çanakkale Belediyesi Sosyal Yaşam Evleri 3-10 yaş grubu katılımcıları, Balon Katlama Atölyesinde bir araya geldi. Düzenlenen etkinlik Erkan Yavuz Deneysel Sanat Atölyesi’nde gerçekleşti. Balon Kukla Tiyatrosu tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Sosyal Yaşam Evleri’nin çocuk katılımcıları büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık bir saat süren atölye kapsamında çocuklar balonlar ile nasıl kukla yapılacağını öğrendi. Balonları birbirine bağlayarak, katlayarak ortaya figürler çıkaran çocuklar el becerilerinin yanında hayal güçlerini de konuşturdu. Etkinlikten son derece memnun kalan Sosyal Yaşam Evleri katılımcıları balon kuklalar ile birlikte keyifli ve farklı bir gün geçirdi. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif