Anasayfa / Güncel / Yol da özel tabela da özel

Yol da özel tabela da özel

yol-da-ozel-tabela-da-ozelYol da özel tabela da özel

Kepez Liman Yolu üzerinde bulunan ‘Liman Özel Yoludur Girilmez’ tabelası sürücülerin ve vatandaşların dikkatini çekiyor. Konu ile ilgili olarak Karayolları Müdürlüğü ve Kepez Liman İşletmeciliği Müdürlüğü yetkilileri gazetemize açıklama yaptılar. Yetkililer, yol mülkiyetinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda olduğunu ancak yap, işlet, devret modeli ile devralınan yolun kullanım hakkının Kepez Liman İşletmeciliği’nde olduğunu vurguladılar.

Kepez’den sahile ve kıyıya doğru giden çift şeritli yolun girişinde yer alan ‘Liman Özel Yoludur Girilmez’ tabelası dikkatleri çekiyor. Yolun çift şeritli olarak kullanılması ve araç giriş çıkışlarında herhangi bir sorunun bulunmaması, neden böyle bir tabelanın yer adlığı sorularını da beraberinde getiriyor. Konu ile ilgili olarak Karayolları Bölge Şefliği yetkilileri, yolun ya da tabelanın kendileri ile ilgili olmadığını belirtiyorlar. Yolun, Kepez Liman İşletmeciliğine ait özel bir yol olduğunu ifade eden yetkililer, daha önce yolda meydana gelen kazadan ötürü işletmenin sorumluluk almak istememesinden kaynaklı böyle bir tabela asmış olabileceğini açıkladılar. Kepez Liman İşletmesi Müdürlüğü yetkilileri ise gazetemize yolun kendi mülkiyetlerinde olduğu açıklamasında bulundular. 2005 yılında Kepez Limanı’nın yap, işlet, devret modeli ile işletmeye alındığını ifade eden yetkililer, limanın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan kiralanmış olduğu, aynı kapsamda yolunda bu proje kapsamında yapılan limana özel bir yol olduğunu ifade ettiler.

‘ÖZEL LİMAN YOLU’ LEVHASINI BİZ KOYDURDUK

Liman yetkilileri, yol ve üzerinde bulunan levha ile ilgili devamında şu açıklamalarda bulundular;

“Yol bu şekilde özel mülkiyetimizde olan bir yol. Sadece orada çakışan ve Dardanos’a devam eden bir kavşak var. Orada geçmiş yıllarda ölümlü bir kaza yaşanmıştı. Daha sonra bizim çabamız ile maliyetini karşılayarak yapmış olduğumuz bir ışıklandırma koyduk. Fakat orada hala test sürüşü yapanlar, yaya gezenler, park edenler bulunmakta. Burası liman özel yolu olduğu için herhangi bir kaza yaşanması halinde bir şekilde bize sorumluluğu dokunabilir. Bu sebepten Karayollarına bir müracaatımız oldu. Orada ki tabelalar direk karayolları tarafından yapıldı. ‘Özel Liman Yolu’ levhasını biz koydurduk. Bunların hepsi karayollarının gözetiminde oldu. Normalde burası bizim özel yolumuz. Tabi burası kamulaşmış herkesin kullandığı bir yol. İfade etmekte fayda var. Asıl mülkiyet sahibi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Alt Yapı İşleri Genel Müdürlüğü ama dediğimiz gibi yap illet devret modeli ile buranın kullanma hakkını aldığımız için otomatikman yolda bizim kullanımımızda oluyor.” (Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif