Anasayfa / Güncel / Yeni işletmecilere İŞKUR’dan destek

Yeni işletmecilere İŞKUR’dan destek

2

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayarak belgesini alan yeni girişimciler işletmelerini açtı.

İlginin büyük olduğu ve dualarla yapılan açılışa İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mustafa Höke, KOSGEB temsilcisi Erdoğan Yüksel, Uygulamalı Girişimcilik Eğitmeni Mehmet Ali Şimşek’te katıldı. İşyerinde doğal ve organik ürünlerin satışını yapacağını belirten yeni girişimci  Nazmiye Süzgen Beceren, desteklerinden dolayı Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu’na ve KOSGEB Müdürlüğüne teşekkür etti. Açılışta konuşan İl Müdür Yardımcısı Mustafa Höke, Girişimcilik eğitimlerinin bundan sonrada devam ederek yeni girişimci adaylarına desteklerin süreceğini; açılan yeni işletmelerin yapılan çalışmaların meyveleri olması nedeniyle kendilerine şevk verdiğini; yeni işletmelere kuruluşlarından sonra da personel desteği vereceklerini,  KOBİ niteliğindeki yeni kurulan işletmelerin ilimizin ekonomisine katkı sağlayacağına inandıklarını söyledi.

Satışa sunulan organik ürünlere yoğun ilginin olduğu açılıştan sonra vatandaşlara pilav ikramı yapıldı. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif