Anasayfa / Güncel / Troya turizmden hak ettiği payı alacak

Troya turizmden hak ettiği payı alacak

????????????????????????????????????

2018 yılında Unesco Dünya Mirası Listesine girişinin 20. yılına hazırlanan Troya Antik Kenti hakkında AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Turan; “Troya Ören Yeri’nin Çanakkale – İzmir yol ayrımından itibaren yol yenileme çalışmaları tamamlandı. Menfez ve köprü imalatları ile birlikte asfalt bütünlü sıcak karışım şeklinde yapıldı. Yol genişliği 6-7 metreden 10 metre genişliğine çıktı” dedi.

Troya’nın Çanakkale için ciddi bir turizm potansiyeli olduğunu belirten Turan, “Çanakkalemizin en önemli değerlerinden biri Turizm. Turizm’de Şehitlik kadar Troya da Çanakkale için ciddi bir potansiyel. Kazı çalışmalarını yakından takip etmekle yetinmiyoruz. Troya’nın daha dikkat çekmesi, turizmden hakkettiği payı alması için çalışıyoruz” dedi.

Turan; “Daha önce de Bursa’dan gelirken Biga civarında, İstanbul’dan gelirken Keşan, Gelibolu civarında, İzmir’den gelirken Küçükkuyu, Ayvacık, Ezine bölgesinde yol üzerlerine Troya tabelalarını yerleştirdik. Şimdi de ana yol ayrımından itibaren yol yenilendi. Troya bu gelişmelerden sonra turizmde artık çok daha iddialı” dedi. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif