Anasayfa / Güncel / TEMAD’dan darbecilere sitem TSK’ya destek

TEMAD’dan darbecilere sitem TSK’ya destek

1

Emekli Astsubaylar Derneği 32. Kuruluş yıldönümü, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen bir törenle yağan yağmura rağmen kutlandı.

Kutlama kapsamında Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Cumhuriyet Meydanı’nda bir tören düzenledi. Törene, CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, CHP İl Başkanı Nejat Önder ve Emekli Astsubaylar Derneği Şube Başkanı İsmail Erdem, astsubaylar ve yakınları katıldı.

Atatürk anıtına çelenk sunumu, bayrağın göndere çekilişi, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını Şube Başkanı Erdem yaptı. Erdem; “Bizler Kara, Hava ve Deniz Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde çalışan astsubaylar bir araya gelerek bu derneği kurduk. Kamu yararına çalışıyoruz. Yurt genelinde 90 şube ve 20 bin aktif üyemiz var.  Çanakkale’de 649 üye ile faaliyet gösteriyoruz. Amacımız sosyal kültürel etkinliklerde bir araya gelerek, astsubaylarımızın sorunlarını takip etmek, Atatürk devrim ve ilkelerine sahip olmaktır. Adına ne derseniz deyin, silahlı kuvvetler içerisine sızanların darbe girişimini kabul etmiyoruz. Bunları TSK mensubu olarak kabul etmiyoruz. TSK’ya yönelik yıpratıcı hareketler olsa bile TSK dimdik ayakta durmaya devam edecektir.  ülkemiz üzerinde oynanan oyunları biliyoruz. Şunu özellikle dile getirmek istiyorum. TSK’da en çok şehit veren astsubaylardır. Biz vatan için ölmeye devam ederiz. Ömer Halis Demir gibi şehit olmaya daima hazırız. Allahtan şehirlerimize rahmet diliyorum. Gazilere uzun ömürler diliyorum.  Bizler TSK’ya gönülden bağlıyız. Ancak sosyal adalet hususunda özellikle lojmanlar da yaşadığımız ayrımcılığı kabul etmiyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Emekli Astsubay Kamil Uzeyli’nin günün anlam ve önemine değinen bir şiir okumasının ardından, sağanak yağmur altında zeybek oyunu sergilendi. Zeybek oynayan folklor ekibi üyesi yağmurdan dolayı zor anlar yaşayınca ayakkabılarını çıkararak gösterisine devam etti. (Dilek Akşen)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif