Anasayfa / Güncel / Gerçekleşen projeler moral verdi

Gerçekleşen projeler moral verdi

2

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Danışma Toplantısı dün Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Dr. Celal Karakaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, CHP İl Başkanı Nejat Önder, Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, YDK Üyesi Serdar Soydan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Çanakkale Belediye Meclisi CHP’li Üyeleri, eski il başkanları, yöneticiler ve partili üyeler katıldı. Milletvekili Muharrem Erkek’in okunan telgrafında daha önceden planlanan bir program nedeniyle katılamadığı belirtilirken, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan da geçirdiği bir operasyon nedeniyle toplantıya katılamadı.

Gündemi 15 Temmuz, OHAL ve olağan üstü bir dönem yaşayan ülkede CHP’nin görevi olan toplantının açılış konuşmasını Başkan Celal Karakaş yaptı. Karakaş; “Ülkemiz büyük bir uçurumun kenarından dondu gibi duruyor. OHAL ikinci bir kez uzatıldı. ‘Bir yılı da geçebilir’ diyorlar. OHAL ile Kanun Hükmünde Kararnameler ile ülkeyi yönetmeyi düşünüyorlar.

Görevden almalar devam etmesine rağmen uygulamada değişen bir şey yok. Binlerde ordu mensubu görevden el çektirildi. Uçak sayısından daha az pilotumuz var. Ekonomiyi hiç söylemiyorum. CHP’nin ben varım, ülkeyi karanlıktan anca ben çıkartırım diyerek ayağa kalkması lazım. Doğru bildiklerimizi, şu süreç daha iyi öğretti. Camiye okula ve adliyeye siyaset sokmamamız lazımdır.” dedi.

Partili üyelerin sırayla söz aldığı toplantıda en son konuşan protokol, üyelerin bazı eleştiri ve önerilerine tek tek cevap verdi. Görev süresinin 2,5 yılını dolduran Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise yaptıkları projeler ve yapacakları projeler hakkında gündem dışı partililere bilgi verdi. Gökhan; “CHP, Yerel Yönetimleriyle Çanakkale’de en yüksek nüfusa hizmet ediyor. Biga, merkez, hatta adası ile Çanakkale nüfusunun yarısını CHP yönetiyor. Yapılan anketler gösteriyor ki Çanakkale’deki CHP’li belediyelerin hepsi başarılı.” diye sonlandırdığı sunumunun ardından 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrası ile ilgili görüşlerini açıkladı, “CHP darbelere her zaman karşıdır. Darbelere en çok karşı olan parti CHP’dir.” dedi. Gökhan, Demokrasi mitingleri, kayyum gibi kent gündemini bir süre meşgul eden tartışmalar konusunda da partililerini bilgilendirdi.

İl Başkanı Nejat Önder’in konuşmasının ardından Karakaş’ın verimli bir toplantı olduğunu ifade etmesiyle ve Başkan Gökhan’a “moral veren” sunumu için teşekkür etmesiyle sona erdi. (Eylem Gözeldere)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif