Anasayfa / Güncel / Genç girişimciden ‘Kayra Planlama’

Genç girişimciden ‘Kayra Planlama’

1

Genç planlamacı Yağmur Ecenaz Karaaslan yeni ofisi ‘Kayra Planlama’nın açılışını, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın katılımı ile gerçekleştirdi.

Genç şehir planlamacısı Yağmur Ecenaz Karaaslan, yeni ofisinin açılışını Çanakkale Merkez Tarla Sokak’ta gerçekleştirdi. Sokakta gerçekleştirilen kokteylin ardından afis açılışı Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın kurdele kesimi ile yapıldı. Gerçekleşen açılışta genç planlamacı Karaaslan, yeni yerini açmanın mutluluğunu ifade ederek, giderek artan nüfus yoğunluğu ile şehir planlamacılarının sorumluluğunun da bir o kadar arttığını belirtti.

Açılışta konuşan Başkan Gökhan ise sistemin şehir planlamacılarını zor durumda bıraktığını belirterek şunları söyledi: “Maalesef Türkiye’de rant anlayışından dolayı şehir planlaması çok önemsenmiyor. Şehir planlamacıları yapmaması gereken planlamaları yapıyorlar. Sistem şehir planlamacılarını zor durumda bırakıyor. Çünkü biri yapmasa bir diğeri yapıyor. Bence bu konuda bütün şehir plancıları bu rant zorbalığına son vermeleri lazım. Şehir planlaması son derece önemli. Aşırı yapılaşma gibi olaylar alt yapısı olmadan kat artışları, yeşil alanların konut alanlarına çevrilmesine karşı belediye meclislerine gelmeden şehir planlamacıları tarafından bunun engellenmesi lazım. Çünkü belediye meclisleri siyasi yerler. Onlardan bu duyarlılığı bekleyemeyebiliriz. Bu konuda siz sorumluluk taşıyorsunuz bu sorumluluğun gereğini yapmanızı diliyorum.” (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Devlet; Parti Devleti Oluyor!

Devlet Parti Devleti Oluyor! CHP  Çanakkale Milletvekili Adayı Metin Ümit Ural, “Demokrasi, Değişim ve Reform …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif