Anasayfa / Eğitim / Belediyeden duyarlılık örneği

Belediyeden duyarlılık örneği

1

Ekim ayı boyunca devam eden Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı kapsamındaki etkinliklere Çanakkale Belediyesi de destek veriyor.

Erken teşhisin büyük önemi olduğu meme kanserine yönelik farkındalık yaratmak için Çanakkale Belediyesine gelen kentlilere meme kanseriyle mücadeleyi simgeleyen pembe kurdele ve bilgilendirici broşür dağıtılıyor. Etkinliğe, Çanakkale Belediyesi çalışanları da pembe kurdele takarak destek veriyor.

Öte yandan, Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi ve Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi tarafından mahallede kanser konusunda kentlileri bilgilendirme çalışmaları da devam ediyor. Çalışmada; 30-65 yaş aralığında bulunan kadınlarda rahim ağzı taraması, (HPV), 40-69 yaş aralığında meme kanseri taraması (mamografi), 50-70 yaş aralığında erkek – kadın tüm katılımcılara yönelik kolon (kalınbağırsak) kanseri taraması, kanserle nasıl yaşanır, nasıl mücadele edilir gibi konularda bilgiler veriliyor. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

binali-yildirimdan-kilicdarogluna-cok-konusulacak-cevap-h1453121113-7a51e0

Hayat öpücüğü olmalı

Hayat öpücüğü olmalı Dün Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısından sonra önemli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.