Anasayfa / Güncel / Kentliler Fırat’la “Tanış”tılar

Kentliler Fırat’la “Tanış”tılar

1

Pir Sultan Abdal Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte sahne alan oyuncu Fırat Tanış, “Gelin Tanış Olalım” isimli tek kişilik gösterisiyle izleyiciden büyük alkış aldı.

Çanakkale Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan başta olmak üzere, Pir Sultan Abdal Derneği yöneticileri ve üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda kentli, 13 Ekim 2016 Perşembe günü ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezinde bir araya geldi.

Abdalların hikayelerinden derlemeler, farklı kültür ve yörelere ait türkülerle şekillenen gösteri, Fırat Tanış’ın anlatımı, türkü yorumları ve sade orkestrasının sunduğu müzik ziyafetiyle birleşti.

Yaklaşık bir buçuk saat süren gösteri izleyicilerden büyük alkış alırken, gösterinin sonunda Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Fırat Tanış’a çiçek takdim ederek gösterisinden dolayı teşekkürlerini iletti. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif