Anasayfa / Güncel / Kadınlardan dayanışma örneği

Kadınlardan dayanışma örneği

1

Cumhuriyet Halk Partisi kadın kolları örgütleri, Eceabat Kadın Kolları örgütü tarafından düzenlenen birlik ve dayanışma yemeğinde buluştu. Toplantı sonunda kanser hastası bir partilinin ihtiyaçları için çekiliş yapıldı.

Kadın Kolları örgütünün dayanışma yemeğine tüm ilçe ve il yöneticileri eşlerinin yani sıra belediye başkan eşleri ve milletvekili eşleri de katıldı.

Toplantı Eceabat Kadın Kolları Başkanı Aliye Diksel’in konuşmasıyla başladı. Diksel’in, “Hoş geldiniz, destek verdiniz” diyerek başladığı konuşmasının ardından il başkanı Nurcan Bingöl’ü kürsüye çağırdı. Kadın kolları il başkanı Bingöl ise “Hukuksuzluklar, aymazlıklar aldı başını gidiyor… Hangisine dur diyeyim, hangisini anlatayım. Kadınlar isterlerse her şeyi yaparlar, kadınlar akıllarına koyduklarını yaparlar. İktidarın bu aymazlıklarına dur diyecekler ise sadece Mustafa Kemal’in yolunda gidenlerdir. Birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Meydanlara çıkalım. Tepkilerimizi gösterelim. Tepkisiz kalmayalım.” diye konuştu.

Ardından konuşma yapan ilçe yöneticisi Hatice Duymaz, geniş kapsamlı yaptığı konuşmadan önce Atatürk’ün bir sözünü hatırlattı ve “Kadınlarımız artık saçı başı açık diye hırpalanmasın. Şort giydi diye tekmelenmesin” dedi.

Her geçen gün toprağa verilen terör şehitleri nedeniyle eğlencesiz Türk Sanat müziği ve parti müzikleri esliğinde geçen toplantı, uzun suredir kanser tedavisi olan partili bir üyenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılan çekiliş organizasyonu ile sona erdi. (Eylem Gözeldere)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Dava Yükü Azaldı

Dava Yükü Azaldı Adalet Bakanlığı tarafından hayata geçirilen arabuluculuk uygulaması sayesinde binlerce dosyanın mahkemeye gitmeden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.