Anasayfa / Güncel / Ortaokul bitti ilkokul ve liseler bekliyor

Ortaokul bitti ilkokul ve liseler bekliyor

ortaokul-bitti-ilkokul-ve-liseler-bekliyor-3

2016-2017 öğretim yılının başlamasına 1 ayı geçmesine rağmen tadilatı bitmeyen okullar sebebi ile 3-4 okul öğrencilerinin aynı okul binası içerisinde eğitim gördüğü ve öğrencilerin bu sebep ile tam gün eğitime geçemediği haberini gazetemizde daha önce manşetten yayınlamıştık. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından paylaşılan haber bülteninde, Merkez Atatürk Ortaokulu tadilatının bittiği ve Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’in biten okulu yerinde incelemelerde bulunduğu ifade edildi.

Gazetemiz tarafından daha önce yapılan özel haberimizde; ‘tadilatı bitmeyen okullar sebebi ile birkaç okulun birden aynı okul binalarında eğitim görmek zorunda kaldığı, üç yıl önce yıkılarak yeni yapılması için başlanan Vali Fahrettin Akkutlu İlkokulu’nun binlerce öğrencisinin Barbaros Hayrettin Paşa İlk İlkokulu’nda eğitim gördüğü. Yüklenici firmanın FETÖ bağlantısı bulunduğu için tadilatı duran ve yeniden ihale yapılması beklenen, Atatürk İlkokulu öğrencilerinin ise yine Merkez Atatürk Ortaokulu öğrencileri ile beraber Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğrencileri ile FETÖ operasyonları sonucu kapatılarak kamulaştırılan Gökkuşağı Okulu’nda eğitim görmek zorunda kaldıkları’ açıklanmıştı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından basına yapılan açıklamada yalnızca Atatürk Ortaokulu’nun tadilatının bitirilerek teslim aşamasında olduğu açıklandı. İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’in, Şube Müdürü Ali Temel ile yapımı biten ve geçici kabulü yapılan okulda incelemelerde bulunduğu belirtilen okul için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından; “İl Millî Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Şube Müdürü Ali Temel ile birlikte 10.10.2016 Pazartesi günü, yapımı biten ve geçici kabulü yapılan Merkez Atatürk Ortaokuluna giderek incelemelerde bulundu. Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitimlerini sürdüren öğrenciler önümüzdeki günlerde okullarına taşınarak eğitimlerine kendi okul binalarında devam edecekler” açıklaması yapıldı. (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hurda Araç Yandı

Hurda Araç Yandı Biga’da Sanayi Sitesinde park halindeki hurda araç yandı.  Sanayi sitesinde park halindeki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.