Anasayfa / Güncel / “Kuşlar” sahnede

“Kuşlar” sahnede

kus%cc%a7lar-sahnede

Çanakkale Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında, başarılı tiyatro grubu Semaver Kumpanya “Kuşlar” isimli oyunuyla, Çanakkale’de sahne aldı.

ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde gerçekleşen  ve başarılı dekor ve kostümleriyle göz dolduran oyun, canlı müzik eşliğinde sahnelendi. Aristofanes’in dünya klasikleri arasında bulunan eseri, Semaver Kumpanya’nın başarılı dili ile Yavuz Pekman uyarlaması, Volkan Sarıöz yönetmenliğinde 3.cü sezonunu oynuyor. Oyun, daha yaşanır, daha özgür bir ülke aramak için Atina’dan yola çıkan ve kuşların ülkesine gelen Umut ve Güven’in, kendi çıkmazlarında sürüklenmelerini anlatıyor.

Serkan Keskin, Uğur Senkeri, Sezin Bozacı’nın aralarında bulunduğu başarılı oyuncu kadrosu, iki buçuk saat boyunca dansları ve müzikleri ile izleyicileri ütopik bir ülkeye, kuşların ülkesine götürdü. Oyunun finalinde salonu dolduran kalabalık izleyici, ekibi dakikalarca alkışladı. İzleyiciler arasında bulunan Belediye Meclis Üyesi Adnan Güler, ekibe, gecenin hatırası olarak Geleneksel Çanakkale Seramiği takdim etti. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

15292685_10209857155860044_457232246_o

ÇTSO’da imza birlikteliğin adı ne?

ÇTSO’da imza birlikteliğin adı ne?  ÇTSO Kasım ayı toplantısında yine gündem dışı konularla hararetli tartışmalar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.