Anasayfa / Güncel / DİSK’te kadın devrimi

DİSK’te kadın devrimi

1

DİSK Genel İş Çanakkale Şubesi kadına verilen değeri göstermek amacı ile işyerlerindeki tüm sendika temsilcilerini kadınlardan seçti.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş Şubesi bütün işyeri sendika temsilcilerini kadınlardan seçti. Çanakkale Belediye binası önünde kadın temsilcilerin tanıtımını yapan Genel İş Şube Başkanı Erdinç Uslan, “Şort giydiği için tekmelenen, satılık kiralık etiketleriyle aşağılanan kadınlarımıza nasıl sahip çıktığımızı ispatlamak için bugün buradayız” dedi. Sendikal mücadeleyi yürekten omuzlayacak kadınlara biz yöneticilerin güveni tamdır diyen Uslan, şöyle konuştu;

“21.Yüzyıl Türkiye’sinde hala kendini geliştirememiş bazı insanlarla aynı havayı soluma zorunda gerçeğiyle yüz yüzeyiz. Şort giydiği için tekmelenen, satılık kiralık etiketleriyle aşağılanan kadınlarımıza nasıl sahip çıktığımızı ispatlamak için bugün buradayız. Sadece inançlı saydığı kadına saygı duyan, onun dışındaki tüm kadınları fahişe gören bir zihniyetin bu başıboşluğuna Maalesef ki bazı kadınlarında çanak tuttuğu gerçeğini de asla unutmamalıyız. Her gün kadın kimliğine saldırıların daha da arttığı güvencesiz yaşam şartlarında kadın olmanın sorun haline geldiği ülkemizde kadına şöyle önem veriyoruz böyle önem veriyoruz.

KADIN DEVRİMİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLUYORUZ

Gençler geleceğimizdir falan gibi nutuklar atanlara da bugün cevap vermek için buradayız. Tarihimizden aldığımız güç ile DİSK in ve Genel-İş Sendikamızın sosyal anlayışıyla paralel olmak üzere Çanakkale Şube olarak Çanakkale Belediyesinde örgütlü olduğumuz tüm işyerlerindeki Sendika İşyeri Temsilcilerimizi kadın çalışanlarımızdan atama kararını bugün tüm kamuoyuna duyuruyoruz. Sendikal mücadelemizi yürekten sürdürecek ve omuzlayacak kadınlarımıza biz yöneticilerin desteği ve güveni tamdır. Bugün 8 temsilcinin tamamını kadınlardan seçerek %100 kadın katılımını sağlamış ve Kadın Devrimini gerçekleştirmiş oluyoruz. Biz kadınlara söz hakkı değil, yönetim hakkı veriyoruz. İnşallah bir süre sonra Şube Başkanlığı görevini de bir kadın işçimizin devralması da en büyük arzumdur. Kadınların yönetimde görev almasının bizim için lafta olmadığına ispat olacak bu yeni görevlendirmenin emekçi kadınlarımıza, tüm işçilerimize Çanakkale’mize ve Türkiye kamuoyuna yepyeni bir pencere açmasını diliyor hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Genel İş işyeri temsilcisi kadınların listesi ise şu şekilde;

Çanakkale Belediyesi;  İşyerin Baştemsilcisi Esra Ersak, İşyeri Temsilcisi Yasemin Tüccar, İşyeri Temsilcisi Penbe Kutlu, MİRAY YÖN.ve ORG.İNŞ.TEM.TUR.LTD.ŞTİ.;  İşyeri Temsilcisi Zekiye Şık, İşyeri Temsilcisi Gülçin Erten, İşyeri Temsilcisi Saadet Başaran, DERMAR TEM.NAK.GIDA.OR.İNŞ.LTD.ŞTİ.; İşyeri Temsilcisi Hanife Atalay, ER-FEY SOS.HİZ.ÖZ.SAĞ.TEM.LTD.ŞTİ;  İşyeri Temsilcisi Şaziye Demirsoy. (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif