Anasayfa / Güncel / Altın insanlara grip önlemi

Altın insanlara grip önlemi

2

Her yıl Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz grip aşısı kampanyası kapsamında Altın Yıllar Yaşam Merkezi katılımcılarına da grip aşısı yapıldı.

Çanakkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli tarafından gerçekleştirilen grip aşısı uygulamasına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da katılarak, Altın Yıllar Yaşam Merkezinin kıdemli katılımcılarıyla bir süre sohbet etti.

24 Ekim tarihine kadar devam edecek olan ücretsiz grip aşısı kampanyasından, öncelikle sosyal güvencesi bulunmayan 65 yaş ve üzerindeki kentliler ile kronik hastalığı olan kişiler yararlanabilecekler.

AŞI KAMPANYASI SÜRÜYOR1

Kampanya kapsamında kentliler, Belediyemizin 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezinden telefonla veya Belediye Hizmet Binasındaki İletişim Masalarından bizzat randevu alabilir; sabah 09.00 – 11.00 ile öğleden sonra 13.00 – 15.00 saatleri arasında Belediye Tabipliğine gelerek aşılarını yaptırabilirler.

Kampanya kapsamında aşı yapılacak olan öncelikli gruplar:

– Özellikle sosyal güvencesi bulunmayan 65 yaş ve üzerindeki kentlilerimiz,

– Kronik hastalığı olanlar;

Astım, KOAH gibi kronik akciğer hastaları,

Kalp, yüksek tansiyon gibi kardiyovasküler sistem hastaları,

Diabet (Tip 1 ve 2) gibi kronik metabolik hastalığı olanlar,

Diyaliz tedavisi görenler ve kronik böbrek hastaları,

Anemi, talasemi gibi kan hastalığı bulunanlar,

Organ nakli ve benzeri durumlar nedeniyle bağışıklık sistemi baskılanmış ve bu amaçla ilaç kullanan hastalardır. Kentlilerimizin bilgisine sunarız. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif