Anasayfa / Güncel / En fazla kadın yönetici Çanakkale Belediyesi’nde

En fazla kadın yönetici Çanakkale Belediyesi’nde

1

Çanakkale’deki Belediyeler ve hatta kamu kuruluşları içerisinde en çok kadın yönetici istihdam eden Çanakkale Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Ülgür Gökhan, kadın yöneticileriyle birlikte belediye önünde fotoğraf çektirdi.

Çanakkale Belediyesi Türkiye’de kamu kurumları içerisinde en fazla kadın yönetici çalışan kurum olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda bu sayı, Avrupa OECD ülkeleri oranlarının dahi üstünde… Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın FOX TV Çalar Saat Programının başarılı sunucusu Gazeteci İsmail Küçükkaya’ya ne kadar üst düzey belediye çalışanı kadının olduğunu söylemesi ve Küçükkaya’nın da kendilerinden fotoğraf istemesi üzerine, Belediye çalışanı kadın yöneticiler, Başkan Gökhan ile beraber Belediyesi binası önünde fotoğraf çekildiler.

Başkan Gökhan, Türkiye’de Kamu Kurumları içerisinde bu kadar kadın oranına sahip başka bir kurum olmadığını belirterek şunları söyledi:

BU ORAN BAŞKA KAMU KURUMUNDA YOK

“Tüm çalışanların yüzde 50’si kadın. Başkan Yardımcılarının yüzde 75’i yine kadın. Bu sayı OECD ülkelerinin üstünde. Türkiye’de hiçbir belediyede hatta sadece belediyeler değil, bütün kamu kuruluşları içerisinde böyle bir oran yok. Kadın çalışan değil kadın yetkili, üst kademe yöneticisi olan bizim oranımızda yok.

FOTOĞRAFI KÜÇÜKKAYA İSTEDİ

Kadın Başkan Yardımcıları ve Müdürleri ile toplu bir fotoğraf çektirdik. Bunu İsmail Küçükkaya istemişti. Ona Belediye’de ne kadar çok kadın yetkili çalıştığını söylemiştim. Onun için çektirdik, bize de vesile oldu. Kamuoyuna da yansımış olacak. 3 Başkan Yardımcılarımız, Daire Müdürlerimiz olmak üzere Çanakkale Belediyesi’nde bu kadar kadın yetkili var. Daha bunların içerisinde şefler yok mesela. Onları da sayarsak daha daha fazla olur. Bu vesile ile bir fotoğraf çektirdik.” (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif