Anasayfa / Güncel / BİK Genel müdürü Çanakkale’de

BİK Genel müdürü Çanakkale’de

1

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Yakup Karaca ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, İdari İşler Müşaviri Mehmet Nail Duran ve Özel Kalem Müdürü Cenk Koray Doğan ile birlikte kentimize gelerek yerel medya sahipleri ile bir toplantı yaptı. Ev sahipliğini ise BİK Çanakkale Şube Müdürü Hasan Hüseyin Kemal yaptı.

Kolin Otel’de yapılan toplantıda, son şekli verilen yeni düzenlemeler ve Olağanüstü Hal döneminde çıkartılan kararnameler hakkında bilgilendirme yapıldı. Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Çanakkale’nin çok önemli bir kent olduğunu, atalarımızın geçmişte burada destan yazdığını belirterek şunları söyledi:

“Çanakkale bizim tarihimizde önemlidir. Millet olarak bunu biliriz. Biliyorsunuz 15 temmuz gibi bir gün yaşadık. Birlik ruhu ile karşı koyduk. Çanakkale ruhu ile karşı koymaya da devam edeceğiz. Bizim kimsenin malında mülkünde gözümüz yok. Biz yeni yetme bir devlet değiliz. Böyle bir mirasın sahibiyiz. Yerel basın olarak bu duygu ve düşünceleri dile getirin. Bu süreç vatandaşımıza iyi anlatılmalıdır”

Yerel basına verilen resmi ilan desteği konusunda da bilgi ve yapılacak olan uygulamaları aktaran BİK Genel Müdürü Yakup Karaca, tek amaçlarının devletin bu yardımını eşit şartlarda dağıtmak olduğunu, bunun için de istenen şartların yerine getirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Genel Müdür Karaca, “Çanakkale’de 2015 yılında şubemizi açtık. Böylelikle sizler de görüş alanımıza girdiniz. Bu bir süreçtir. İlçelerde yayın yapanları da bu havuza almak istiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Yerel gazetelerin özgürlüğü bizim için önemli. Gazetecilik yapın. Bir de çağı takip edin. Mutlaka dijital gazetelerinizi güncelleyip yerel haber yapın” dedi.

Gazetecilik mesleğinin içinden gelen Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey de gazetelerin tiraj konusunun önemli olduğunu belirterek, “Öncelikle satış olayını çözmemiz yazım. Biz gazetelerin birleşmesini istedik. Sonra buna karışmama kararı aldık. Sizler kendi aranızda anlaşırsanız yardımcı oluruz. Nitelikli eleman sıkıntısı çektiğinizi biliyoruz. Ortak proje yapabiliriz” dedi.

BİK İdari İşler Müşaviri Mehmet Nail Duran da son yapılan değişiklikler hakkında gazete sahiplerini bilgilendirdi. Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca’nın Kolin Otel’de yaptığı toplantıya katılan yerel medya sahipleri de sorunları ile ilgili bir iki soru sorduktan sonra toplantı sona erdi.

Bu arada toplantıya İŞKUR temsilcisi ile KOSGEB temsilcisi de katıldı. (Güngör Yıldız)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Devlet; Parti Devleti Oluyor!

Devlet Parti Devleti Oluyor! CHP  Çanakkale Milletvekili Adayı Metin Ümit Ural, “Demokrasi, Değişim ve Reform …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif