Anasayfa / Güncel / Sahte ilaçlara dikkat

Sahte ilaçlara dikkat

jale-karaataSahte ilaçlara dikkat

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’de bu yıl 316 bin adet cinsel içerikli, 626 bin 755 adet zayıflama ürünleriyle ilgili, 107 bin 577 adet beşeri olmak üzere toplamda 1 milyonu aşan sahte ve kaçak ilaç ele geçirildiği açıklandı.

Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Çanakkale Eczacılar Odası Başkanı Jale Karaata, bu tür ilaçların Çanakkale’de eczanelerde satılmasının mümkün olmadığını belirtti. Bu ilaçların genellikle, parfümeri zincir mağazaları, aktarlar, marketler ile internetten satıldığını ifade eden Karaata, bebek mamaları dahil olmak üzere halkın buralarda ilaç alışverişine rağbet göstermemeleri gerektiğini belirtti.

Karaata konu ile ilgili olarak gazetemize şu açıklamalarda bulundu;

“Sağlık Bakanlığı açıkladıysa, bu veriler doğrudur. Ancak, bu ilaçların Çanakkale’de bizim hiçbir eczanemizde satışı olmaz. Bu tür ürünler genellikle eczanelerde satılan ürünler değil zaten. Bunlar değişik zincir mağazalarda, aktarlarda, marketlerde ya da internet üzerinden satılan ürünler… Bu ürünlerin satışının en fazla olduğu yerler buralar. Sağlık Müdürlüğü sürekli olarak eczanelere denetim yapıyor. Bu denetimlerden bu ürünlerin eczane satışı çok zor. Ancak bu  yerler de mamalar dahi satılıyor. Halkımızın bu gibi yerlere ‘aktarlardır, marketlerdir, internet üzerinden satılan ürünlerdir’ çok fazla rağbet etmemeliler. Bunun önüne geçilmesi ise Sağlık Bakanlığı’nın ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün denetimleri ile mümkün. Halkımız da bu konuda daha dikkatli olmalı.” (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif