Anasayfa / Güncel / Hedef Avrupa Challenge Kupası

Hedef Avrupa Challenge Kupası

1Hedef Avrupa Challenge Kupası

Kentimizde geçen hafta sonu gerçekleştirilen ve Çanakkale Belediyespor’un şampiyonluğu ile sonuçlanan Balkan Kupası sonrası, Çanakkale Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından bir basın toplantısı yapıldı.

Çanakkale Belediyesi Havuz Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya Çanakkale Belediyespor Kulübü Başkanı İsmet Güneşhan, Kulüp Yöneticilerinden Levent Çetin, Çanakkale Belediyespor Kulübü Voleybol Şube Sorumlusu Aysun Kavcar ve Bayanlar Voleybol Takımı Antrenörü Üzeyir Özdurak katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Güneşhan, Çanakkale’de gerçekleştirilen Balkan Kupası’nı kazanmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtirken, Çanakkale’nin spor tarihinde ilk defa böyle büyük bir organizasyona ev sahipliğini yaptığını açıkladı.

Balkan Kupası şampiyonluğu sonunda konuşan Güneşhan şunları söyledi:

“Bugün sizlerin karşısına kentimizde düzenlenen Balkan Kupasını kazanmış bir kulübün başkanı ve teknik heyeti, yöneticileri olarak durmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. Çanakkale spor tarihinde ilk defa böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Aynı zamanda bu organizasyon içerisinde bu kentin bir takımı da mücadele ederek kentimize bir Balkan Şampiyonluğu kazandırmış oldu. Bundan sonra hem kentimizi, hem kulübümüzü hem de ülkemizi Avrupa Challenge Kupası’nda temsil edeceğiz. Dünyanın en güzel kentinde yaşıyoruz ve bu kent ve kentliler olarak her şeyin en iyisine layıktır diye düşünüyoruz. Çanakkale Belediyespor Kulübü olarak özellikle Voleybol branşında çok daha iyi noktalarda olabilmek için mücadele ediyoruz. Emeklerimizin karşılığı olarak da; önce birinci lige çıkarak sonrasında da birinci ligde kalarak nihayetinde de bu sene Avrupa Kupalarında kentimizi temsil etme hakkı kazanmıştık. Balkan Kupası’nı kentimize ve ülkemize kazandırmaktan dolayı son derece mutluyuz.

“VALİ TAVLI’YA ÖZELLİKLE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Avrupa Challenge Kupası’nda ki hedefimiz üst turları çıkmaktır. Kendimize güveniyoruz. Oyuncularımızda bu kapasite var. Teknik heyetimiz olsun, oyuncularımız olsun çok iyi durumdalar.  Şu da bir gerçek ki, Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Sayın Mustafa Ekşi’de Balkan Kupası için Çanakkale’de bulunuyordu, kendisi bizlere Türkiye Bayan Voleybol Ligi’nin açık ara Avrupa’nın en iyi ligi olarak belirlendiğini açıkladı. 990 puan ile ülkemiz ligi birinci olurken; 940 puan ile Polonya Ligi geliyor. Avrupa’nın en iyi liginde mücadele ederek kentimizi başarıyla temsil ettiğimize inanıyoruz. Kentimizin takımımızı sahiplenmesini istiyoruz; sonuçta Çanakkale Belediyespor takımı halkımızın takımıdır. Bizler Çanakkale halkı adına bu kulüpte görev yapan insanlarız. Dolayısıyla biz kulüp ve kenti bütünleştirmek için daha çok çaba sarf edeceğiz. Burada herkese büyük görevler düşüyor. Bu takımın elde ettiği başarılara kentlilerin de ortak olması gerekiyor. Bir noktada kentin kaynaklarını sponsorların kaynaklarını kullanarak bu başarılar elde ediliyor. Bu anlamda ben bu başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sporcularımıza, teknik heyetimize, yönetici arkadaşlarımıza ve tesislerde görev yapan diğer tüm arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz Orhan Tavlı’ya özellikle teşekkür etmek istiyorum; çünkü kendisi henüz kentimizde göreve başlamış olmasına rağmen, Çanakkale’yi çok fazla tanıyamadan bu organizasyonda Çanakkale’nin temsil edileceğinin kendisine iletilmesi sonrasında kendisi sağ olsun eşiyle maçımıza geldi. Dolayısıyla Sayın Valimize çok çok teşekkür ediyorum. Bununla birlikte kentimizin Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan, kulübümüzün her şeyidir. Kendisi benimsemese, destek olmasa kulübümüzün bu başarıları elde etmesi çok zor olurdu. Kendisine de çok teşekkür ediyorum. Maçlarımıza gelen çok büyük bir taraftar topluğu vardı, taraftarlarımıza, takımımızı destekleyen sponsorlarımıza da çok teşekkür ediyoruz.”  (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Diplomatik Misafir” Star Morre

“Diplomatik Misafir” Star Morre İngiliz Büyükelçi Richard Moore’un, engelli eşinin köpeği için çıkarılan “diplomatik misafir” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif