Anasayfa / Güncel / Göğebakan dünya şampiyonası yolunda

Göğebakan dünya şampiyonası yolunda

1Göğebakan dünya şampiyonası yolunda

Çanakkale’nin taekwondodaki gururu Emine Göğebakan, 2016 yılında gençlerde ikinci kez Türkiye şampiyonu olarak dünya şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2016 Yılı Faaliyet Programında yer alan 15 Temmuz demokrasi şehitlerini anma Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 07-11 Ekim 2016 tarihleri arasında Konya’da yapıldı.

Konya Selçuklu belediyesi kongre merkezi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Gençler Türkiye Taekwondo şampiyonasına Türkiye’nin değişik bölgelerinden 68 ilden 1480 sporcu katıldı. Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık, şampiyona hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Şampiyonaya yoğun ilgi ve katılım vardı. Kulüpler ve şampiyonaya katılan sporcular bu şampiyonaya çok iyi hazırlanıp tatemiye çıktılar. Bu dev şampiyona bizim için ve tüm iller için çok önem arz etmekteydi çünkü burada şampiyon olan sporcular 20-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Kanada’da yapılacak olan Dünya Taekwondo şampiyonasına katılma hakkını kazanmış olacaktı, bu nedenden dolayı kıyasıya mücadelelere şahit olduk. Yapılan bu önemli organizasyona günde çift antrenman yaparak çok iyi hazırlandık ve çok çalıştık. Bunun karşılığında Emine Göğebakan bu yıl ikinci kez Türkiye şampiyonu olarak Kanada’da yapılacak olan Dünya Taekwondo şampiyonalarına Milli takım seçmelerine katılmayarak direk katılma hakkını kazanmış oldu.”

EMİNE İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ2

Taekwondo il temsilcisi Hasan Altunışık, “Şampiyonaya Çanakkale Taekwondosu olarak tek sporcuyla katıldık. Şampiyonada favori olarak gösterilen bizdik ve iki maçımızı nakavt ile almak kaydıyla final maçını 11-0 alarak adeta şov yaptık. Bir tur atlayarak beş maç alan Anafartalar Spor Kulübü sporcumuz Emine Göğebakan, 42 kiloda Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Sporcum Emine ortaya koyduğu mükemmel tekniklerle adeta izleyenleri büyüledi” dedi.

“Emine’nin hedefi bu yıl içerisinde yapılacak olan Dünya Taekwondo şampiyonasında Dünya şampiyonluğunu alarak istiklal marşımızı okutmak olacaktır.” diyen Altunışık sözlerine şu ifadelerle son verdi:  “Sporcum bunu yapabilecek düzeyde ve yeteneğe sahip, inşallah bu başarıyı elde edeceğine de inanıyorum. Sporcum dünya üçüncüsü olduğu günden beri daha azimle ve gayretle çalışmalarına devam ediyor. Hedefi dünya şampiyonu olan Emine teknik taktik bilgiyi ve becerilerini daha çok geliştirerek bu büyük hedefi aşacağı inancındayım ve kendisine bu konuda güvenim tam. Bununda açık göstergesi olarak Ocak 2016 yılında Alanya’da yapılan Taekwondo Türkiye şampiyonasında çoğu maçlarını nakavt etmek suretiyle yedi maç alarak şampiyon oldu. Sporcum Emine sürekli başarısına başarı katarak çıtayı daha üst seviyelere çıkartıyor. Bu başarılarda beni her zaman mutlu ediyor. Ben sporcumu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif