Anasayfa / Güncel / Bileğinin hakkıyla aldı

Bileğinin hakkıyla aldı

1Bileğinin hakkıyla aldı

Türkiye ve Çanakkale’yi Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası’nda temsil eden sporcumuz Ümit Burunlular altın madalya kazandı. Burunclular, kente dönüşünde eş, dost ve sevenleri tarafından coşkuyla karşılandı.

Bulgaristan’ın Sofya şehrinde 01-10 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenen Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası’nda Türkiye ve Çanakkale’yi temsil Eden Sporcumuz Ümit Burunlular, altın madalya kazandı. Hiçbir yerden destek almadan ve tüm engellemelere rağmen tamamen kendi imkanlarıyla bu başarıya imza attı.

Burunluların bu başarısı tüm engellilere örnek oldu. Sofya’dan altın madalya ile dönen ve aynı zamanda Çanakkale Sakatlar Derneği Başkanlığını da sürdüren Ümit Burunlular, Avrupa ve Dünya Şampiyonluğunu şehitlerimize armağan ettiğini belirterek, “Şampiyonaya 72 ülke ve 1400 sporcu katıldı. Dünya şampiyonasında ağır sıklet kategorisinde 11 sporcu vardı. Bu sporcular arasından dünya birincisi olduğum için çok mutluyum. Bulgaristan’daki Türkiye büyükelçiliğine teşekkür ederim bana çok destekleri oldu.”dedi.

Sofya’dan birincilik ile dönen Ümit Burunluları ailesi, arkadaşları engelli Engelsiz Spor Kulübü Başkanı Kadir Yavaş karşıladı. (Aslı Yıldız)

3

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif