Anasayfa / Yazarlar / Bileğine Sağlık

Bileğine Sağlık

BİLEĞİNE SAĞLIK

yusuf-erog%cc%86lu

Çanakkale’nin gururu, Bedensel Engelli Ümit BURUNLULAR, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Önce Türkiye, Sonra Avrupa şampiyonlukları elde eden sporcumuz, şimdi de, “Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu” oldu. Azmin zaferinin en büyük örneğini sergileyen Ümit kardeşimizi yürekten kutluyoruz. Türk’ün bileğinin bükülemeyeceğini Dünya aleme göstermiştir. Ülkemizin üzerinde kara bulutlar dolaştığı, hainlerin saldırılarının yoğunlaştığı, şehitlerimizin çoğaldığı şu günlerde; elde ettiği bu başarı yüreklerimize azıcık da olsa su serpmiştir. Eline, yüreğine bileğine sağlık. Başarılarınız daim olsun.

İNSANLARI SEVELİM

                 Hem de renk, din, dil ayırımı yapmadan. Tabidir ki, vatan hainlerini, insanları katleden canileri, kendi insanına kurşun sıkan şerefsizleri ayrı tutuyoruz. Rahmetli Aşık Veysel ne güzel söylemiş: “Kim okurdu, kim yazardı. Bu düğümü kim çözerdi. Koyun Kurt ile gezerdi. Fikir başka başka olmasa.” Bu yüzden karşı Fikirlere saygılı olmalıyız. Simdi sizlere, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımız, Sayın Hakan PINAR’ın paylaştığı bir hikâyeyi sunuyoruz. Lütfen dikkatlice okuyalım…

Bir gün Hızır(a.s.) hamamda yıkanan bir ihtiyarın yanına yaklaşmış. İhtiyar kendi kendine yıkanmaktaymış. Hızır demiş ki: – Ey ihtiyar! Gençliğinde yaşlılara yardım etseydin şimdi şu gençler de sana yardım ederlerdi. İhtiyar adam şöyle cevap vermiş: – Ben gençliğimde yaşlılara yardım ederdim ama zamane gençliği şimdilerde yardım etmez olmuş. Hızır (a.s.) bir taraftan ihtiyar adamın sırtını keselerken bir taraftan da konuşmaya devam etmiş: – Demek ki yaptığın yardımları içinden gelerek yapmamışsın, Allah’ın sevgisini kazanamamışsın, yoksa ettiğin o hayrı neden görmeyeceksin ki? İhtiyar adam şöyle demiş: Eğer yaptığımı Allah için yapmasaydım, O’nun sevgisini kazanmasaydım, Allah bugün benim sırtımı Hızır’a keseletir miydi? Hızır (a.s.) duydukları karşısında çok şaşırmış. Allah’ım demiş, bana verdiğin seni sevenlerin listesinde bu ihtiyarın adı yok, bu nasıl olur? Yüce Allah şöyle demiş: “Ey Hızır! Biz, bizi sevenlerin listesini sana verdik ancak bizim sevdiklerimizin listesi bizim yanımızdadır…” Hz. Mevlânâ Celâleddin-i Rûmî der ki; İnsanın kalbinde saklı öyle şeyler vardır ki verdikçe çoğalır. Bu hazinelerin başında SEVGİ gelir. İşte bir dostun bir dosta verebileceği hediyelerden bazıları şunlardır ki; Gönlü rahatlatacak bir TEBESSÜM! … Kalbe kuvvet verebilecek bir TATLI SÖZ! … Morali düzeltecek bir TAKDİR! … Neşesini yerine getirecek bir ŞAKA! … Kızgınlığını söndürecek bir HOŞGÖRÜ! … Hoşa gidecek bir güzel DAVRANIŞ! … ALLÂH’ın Rahmetini çekecek bir HAYR DUÂ. Dualarda yer alabilmek ümidiyle”. Yazımız Yunus EMRE ile noktalayalım. Sağlıcakla kalınız.

Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için
Dost’un evi gönüllerdir, gönüller yapmağa geldim.

Hakkımızda Yusuf Eroğlu

Yusuf Eroğlu

Bu Haber Çok Okundu

Annelere – Babalara

ANNELERE – BABALARA Çanakkale’de  her geçen gün daha da tehlikeli boyutlara gelen uyuşturucu illeti ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.