Anasayfa / Eğitim / Çanakkale çocukları bilime dokundu

Çanakkale çocukları bilime dokundu

 

????????????????????????????????????

CLK Uludağ Elektrik, Bilim Kardeşliği Haftası’nda “Bilime dokunmayan çocuk kalmasın ve Bilimde fırsat eşitliği” ilkesi kapsamında, Çanakkale Atatürk Ortaokulu’ndan 250 öğrenciyi Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde bilimle buluşturdu.

 

Çanakkale’nin Atatürk Ortaokulu’ndan 250 öğrenci, CLK Uludağ Elektrik tarafından Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde(BTM) bilimle buluşturuldu. Çanakkale Atatürk Ortaokulu’nun 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri; ‘Dokunmamanın yasak olduğu’ BTM’de bilime dokunarak, bilim iletişimcisi personeller eşliğinde temalı turlardaki deney düzeneklerinde eğlenerek bilimi öğrendiler, planerteryumda gökyüzünü keşfe çıktılar.

 

CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, Bilim Kardeşliği Haftası projesiyle hizmet bölgelerindeki çeşitli okullardan yaklaşık bin çocuğun bilimle tanışmasını hedeflediklerini ifade ederek “Daha önce Bursa’nın uzak köylerinde eğitim gören çocuklarımızı BTM’de ağırlamıştık. Bilime dokunan ve merkezdeki deney düzenekleriyle hayatı daha da anlamlandıran çocuklar böylece hem görerek öğrenmiş oldular, hem de eğlendiler. Bugün de Çanakkale’den Atatürk Ortaokulu öğrencilerini Bursa’da bilimle buluşturmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımız ne kadar bilimsel düşünür ve ufukları açık olurlarsa geleceğimiz de o kadar aydınlık olacaktır.” dedi.

 

Kültür AŞ Genel Müdürü Furkan Banaz da bilimsel ve inovatif düşünmenin önünü açmak ve uygulamalı eğlenceli bilimi yeni nesillere tanıtmak vizyonu ile BTM’de faaliyetlerin sürdüğünü belirterek, “Bu kapsamda yapılan Bilim Kardeşliği projesinde bu ay CLK Uludağ Elektrik’in katkısı ile Çanakkale’den 250 çocuğu Bursa BTM’de bilime dokunmak için misafir ettik. Bursa BTM, bu anlamda çevre illerden de yoğun ziyaretçi grubunu ağırlıyor. Çanakkale’den gelen çocuklar BTM’de teorik bilgilerin uygulamalı halini gördüler.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif