Anasayfa / Güncel / Adsız’ın adı o salonda yaşatılacak

Adsız’ın adı o salonda yaşatılacak

1

Geçen yıl 10 Ekim’de Ankara’da gerçekleştirilmek istenen Barış Mitingi’nde bombalı saldırı sonucu miting kana bulanmış ve 101 vatandaş hayatını kaybetmişti. Barış Mitingi’nde hayatını kaybedenlerden Çanakkale EMEP İl Başkanı Ercan Adsız’ın adı, yaşatılması için Çanakkale Belediyesi Belediye Çalışanları Eğitim, Sosyal Tesis ve Sendika Binası’nda bulunan konferans salonuna verildi.

Ankara’da gerçekleştirilmek istenen Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’nde gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu miting kana bulanmış ve 101 vatandaş hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybedenlerden EMEP İl Başkanı Ercan Adsız’ın adı Çanakkale Belediyesi Belediye Çalışanları Eğitim, Sosyal Tesis ve Sendika Binası’nda yer alan konferans salonuna verildi. Adsız’ın adının yaşatılması amacı ile yapılan törene, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, EMEP MYK Üyesi Mustafa Yalçıner, Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı Prof. Dr. Telat Koç,  Ercan Adsız’ın eşi ve Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi Kadın Sekreteri Yasemin Adsız, siyasi parti, sendika ve demokratik kitle örgütü temsilcileri katıldı. Gerçekleştirilen törende, Ercan Adsız’ın eşi ve Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi Kadın Sekreteri Yasemin Adsız; “22 yıllık hayat arkadaşımdı. Acısı ile tatlısı ile çok şey yaşadık. Zor günleri yeni geride bırakmıştık. Çanakkale’ye geleli 3 yıl olmuştu. Artık güzel günler yaşama dileğindeydik. Bir şeyleri geride bırakmıştık ve tam adım atacaktık ama maalesef olmadı. Yarım kaldı.” diye konuştu.

Yasemin Adsız’ın ardından MYK Üyesi Yalçıner ve Başkan Gökhan birer konuşma yaparak şunları söylediler:

Yalçıner; “Ercan arkadaşımızı sadece Yasemin arkadaşımızdan değil, hepimizden aldılar ve yanı sıra çok fazla daha arkadaşımızı aldılar. Ben Ülgür Gökhan Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, böyle bir olanağı hepimize sunduğu için. Barış demişti, çok fazla bir şey istemedi ve istememişti Ercan ve diğer bütün arkadaşlarımız. Şimdi alçaklar diyorlar. Hep bir takım yerleri gösteriyorlar. Muhtemelen bu FETÖ’cülere kalacak. Ama biz biliyoruz, bu karanlıktan kurtarmak için, ülkenin faşist diktatörlüğe dönüşmesinin önünü kesmek için birlikte olmalıyız. Beraberce mücadele etmeliyiz. Başka çaremiz yok. Farklılıklarımızı bir kenara koyabiliriz.  Bu gidişatın önünü kesmemiz gerekiyor. Bunu başarabiliriz. Ercan arkadaşımızın bıraktığı yerden, bırakmamışçasına yürümeliyiz”

KAHRAMANLARI UNUTMAYACAĞIZ

Başkan Gökhan; “Barış, emek ve demokrasi talebi ile Ankara’daki bir etkinliğe katılması sırasında meydana gelen hadisede Ercan arkadaşımızı kaybettik. Onunla beraber birçok insanımızı kaybettik. Bu ilk değil. Bu gidişle bunun son da olmayacağını tahmin ediyorum. Bu arkadaşlarımız demokrasi şehitleridir. Nereden başlıyor. Uğur Mumculardan, Bahriye Üçoklardan, Ahmet Taner Kışlalılardan başlıyor, Gezi şehitlerinden devam ediyor ve en son bu noktada Ercan kardeşimizin de içerisinde bulunduğu vatandaşlarımızın menfur saldırıda hayatını kaybetmesi ile demokrasi isteyenlere, ülkede bağımsız bir Türkiye’yi, özgür bir Türkiye’yi isteyen insanlara karşı yapılmış bir şiddet uygulaması, bombalı bir saldırı sonucunda bu kardeşlerimizi ve Ercan arkadaşımızı kaybettik. Tabi burada biraz sabırlı olmak zorundayız, ama inançlı olmak zorundayız. Mücadeleyi her şeye rağmen devam ettirmek zorundayız. Aynı Uğur Mumcu’da olduğu gibi, Bahriye Üçok’ta olduğu gibi, Ahmet Taner Kışlalı’da olduğu gibi, Çetin Emeç’te olduğu gibi. Bu faşist, sağ iktidarların oyunları devam etmektedir. Dolayısı ile biz bu salona bu ismi niye veriyoruz? Çanakkaleli bir hemşerimiz, bir siyasi partinin il başkanı olmasının ötesinde, demokrasi mücadelesine gönülden katkı verdiği için ve unutulmasın diye koyuyoruz. Ercan Adsız değil, mücadelesi unutulmasın diye. Yani hepimiz faniyiz, hepimiz ölebiliriz, ama mücadeleler unutulduğu noktada, işte o zaman kaybederiz. Ne demişti? ‘Ey halkım unutma bizi’ Biz de halksak, bu demokrasi kahramanlarını unutmayacağız. (Eren Aşnaz)

 

2

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Çanakkale ile kan bağımız var”

“Çanakkale ile kan bağımız var” Bir dizi ziyaretlerde bulunma amacıyla Çanakkale’de bulunan Tarsus Belediye Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif