Anasayfa / Güncel / Yeni adliye önüne üst geçit projesi

Yeni adliye önüne üst geçit projesi

1

İnşasında sona yaklaşılan Çanakkale Adalet Sarayı, Ekim Ayı Belediye Meclis Toplantısında çevre düzenlemesi kapsamında gündeme geldi.

Çanakkale Belediyesi Meclis Üyesi AK Parti Grup Başkan Vekil Tülay Ömercioğlu, “Yeni adliyenin yapılacağı bölgenin alt ve üst tarafında yerleşim alanları var. Belirli bir kısmında vakıf arazi, bir kısmında da iki katlı projeler bulunuyor. Adliyenin yapımı bittikten sonra o bölge ciddi bir yoğunluk yaşayacaktır. Adliyenin önündeki karayolu şu anda sadece transit olarak kullanılıyor. Vatandaşlar için bir üst geçit projesinin hayata geçirilmesi gerekir. Adliye hizmete girdiğinde vatandaşlar karşıdan karşıya geçmek isteyecek. Buralarda bizim bir üst geçit yapılması için harekete geçmemiz gerekir. Adliye yapılmadan bu gibi sorunların çözülmesi gerekir” diyerek fikirlerini belirtti.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise “Haklısınız, bu konuyla ilgili bizim yapabileceğimiz bir şey yok çünkü orası karayoludur. Zaten orada bir üst geçit projesi var. Ama henüz başlamadı. Biz bununla ilgili ancak talep yazısı gönderebiliriz.” dedi. (Dilek Akşen)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif