Anasayfa / Eğitim / Tadilatlar yarım eğitim yarım

Tadilatlar yarım eğitim yarım

mans%cc%a7et-foto

2016-2017 öğretim yılının başlamasının üstünden bir ay geçmesine rağmen tadilatı bitmeyen okullar sebebi ile öğrenciler tam gün öğretime geçemiyor. Bazı okullarda iki, hatta üç okulun öğrencileri, aynı binada eğitim görmek zorunda kalıyor. Okulların bazılarının tadilat ve yapımlarının ne zaman biteceği konusunda bir bilgi bulunmazken, bazı okulların ise bir hafta ve 2 ay gibi süreler içerisinde yapımlarının tamamlanarak yeni binalarda normal eğitimlerine geçebilecekleri açıklandı.

Eğitim öğretim yılı başladı ancak okul tadilatları bitmedi. Tadilatı bitmeyen okullar sebebi ile birkaç okul birden aynı okul binalarında eğitim görmek zorunda kalıyorlar. Üç yıl önce yıkılarak yeni yapılması için başlanan Vali Fahrettin Akkutlu İlkokulu’nun binlerce öğrencisi Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu’nda eğitim görmek zorunda kalırken, Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu öğrencileri yine Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile beraber FETÖ operasyonları sonucu kapatılarak kamulaştırılan Gökkuşağı Okulu’nda eğitim görmek zorunda kalıyorlar.

OKUL TADİLATLARI BİTİM SÜRELERİ MUĞLAK

Tadilatı ve yapımı süren okullardan Vali Fahrettin Akkutlu İlkokulu’nun yapım çalışmasının 3. yılına girmek üzere olduğu, yapımının Aralık ayı içerisinde bitirileceği açıklandı. Atatürk İlkokulu’nun geçen yıl içerisinde güçlendirme tadilatına başlandığı, yaz sezonu içerisinde bitirilmesi planlanan okul tadilatının ihaleye giren firmanın FETÖ ilişkisi bulunması sebebi ile yarım kaldığı ifade edildi. Yarım kalan tadilatın bitirilmesi için yeni ihalenin gerçekleştirildiği, hafta içerisinde ise tadilat ve güçlendirme çalışmalarına başlanacağı, ancak ne kadarlık bir süre zarfı içerisinde tadilatın bitirileceği hakkında bir bilginin olmadığı belirtildi. Aynı şekilde yapımı devam eden Atatürk Ortaokulu’nun ise tadilatının bitmek üzere olduğu ve bahçe düzenlemesinin bitirilmesi ile önümüzdeki hafta içerisinde yeni binalarına taşınacakları bilgisi verildi.      

KAPASİTELER FAZLA EĞİTİM YARIM

Tadilatları bitirilemediği için başka okullarda eğitim görmek zorunda kalan öğrenciler ise tam gün eğitime henüz geçemediler. Okullardan, Atatürk İlkokulu’nun 700 öğrenci kapasitesi, Atatürk Ortaokulu’nun ise 400 öğrencisi bulunuyor. Aynı okulda eğitim gördükleri Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci sayısı hakkında ise tam bir bilgi bulunmuyor. Toplamda 1100 öğrenciden fazla kapasitesi olan okulda sınıflar ikili eğitim ile 40’ar kişilerden oluşuyor. Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin bir hafta gibi bir süre içerisinde yeni okullarına geçmesi dâhilinde Atatürk İlkokulu öğrencilerinin de tam gün eğitime geçebileceği ifade edildi. Barbaros İlkokulu ile beraber eğitim gören Vali Fahrettin Akkutlu İlkokulu öğrencileri ise yapım çalışmaları devam eden okul tadilatının bitmesi ile tam gün eğitime geçebilecekler. (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif