Anasayfa / Güncel / Siyasileri birleştiren fuar

Siyasileri birleştiren fuar

2

 

  1. Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 7 Ekim 2016 Cuma günü açıldı.

 

Biga Fuarı’nın açılış törenine Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, Çanakkale Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Eceabat Kaymakamı Murat Uzunparmak, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr.Yücel Acer, 22.Dönem Çanakkale Milletvekili İbrahim Köşdere, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan V. Prof.Dr. Erhan Gümüş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsal Kalkınma ve Kredilendirme Daire Başkanı Ümit Bingöl, Çanakkale Defterdarı Mustafa Işık, Çanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek, Çanakkale Çalışma ve İş Kurulu İl Müdürü Ali Çalışkan, Biga MYO Müdür V.Ertuğrul Bilgücü, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen, Çanakkale TSO Başkan Yardımcısı T.Selçuk Semizoğlu, Gelibolu TSO Başkanı İbrahim Özen, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay, Biga Ziraat Odası Başkanı Beytullah Elmacı, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sabri Kurt, Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Güner, GMKA Çanakkale Koordinatörü Recai Başaran, Biga OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erdil Çağlayan, Denizbank Trakya Bölge Müdürü Ahmet Çelik, Renkli Fuarcılık Ltd.Şti.Yönetim Kurulu Başkanı Umut Güngör, siyasi parti temsilcileri, kamu ve özel sektörün yöneticileri, oda ve dernek başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, fuara katılan firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan Biga Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada; “Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nı biraz sonra birlikte açacağız. Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Türkiye’de benzerine pek de rastlanmayan bir organizasyonun ev sahibi sıfatıyla, gurur ve mutluluğumuzu paylaşıyoruz. Biga olarak birlikte başardık, birlikte faydalarını görüyoruz, göreceğiz… Biga Fuarı’nı, bu yıl daha dikkatle gezin, inceleyin. Değişimi ve gelişimi izleyin. Biga Fuarı, Biga’nın gücünün sergilendiği, Güney Marmara’nın en büyük fuarı. İlk yola çıkıldığında bir etkinlikti. İkincisinden itibaren ticaret ve sanayi festivaline dönüştü. Gün geldi bir bölümü ticaret ve sanayi festivali, bir bölümü fuar oldu. Gelecek yıl, çok daha farklı bir fuarla karşılaşacaksınız. Bu yıl bir eşiğe gelmiş bulunuyoruz. Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, tek başına 20 bin metrekare kapalı alana sığamaz hale geldi. Bu yıl gelen büyük ölçekli stand taleplerini yeterince kabul edemedik. Gelecek yıl, açık alana da fuar standlarımızı taşırmayı hedefliyoruz. Fuar süremizin 3 gün olması, katılımcı firmaların beklentilerini karşılayamaz hale geldi. Stand hazırlık süremiz de sınırlı, stand kaldırma süremiz de.  Gelecek yıl fuar gün süremizi, ulusal ve uluslararası saygın fuarlar düzeyine çıkarmayı düşünüyoruz. Katılımcı firmalara, standlarını hazırlama zamanı vereceğiz. Fuar süresini 4 veya 5 güne çıkaracağız. Biga Fuarı, gıda, tarım, hayvancılık ve teknolojileri alanında ana üretici firmaların, büyük markaların önemsediği bir ortama dönüştü.  Biraz sonra, kurdela kesecek ve Biga Fuarı’nda açılan standları ziyaret edeceğiz. Göreceğiz ki; iş üretenler, işini iyi yapanlar ziyaretçilerini karşılamayı bekliyor. Biga Ticaret ve Sanayi Odası ve şahsım adına; Biga Fuarı katılımcılarını kutluyor; fuarımızın onlara daha çok çalışma hevesi ve daha bol, bereketli kazançlar diliyorum. Ziyaretçilerimize, Biga Fuarı’nı ziyaret ettikleri için şimdiden teşekkür ediyorum. 11’nci Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknoloji Fuarı açılışımızı onurlandıran siz saygıdeğer konuklarımıza ve katkı veren tüm kurum ve kişilere saygı ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif